Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. UNII LUBELSKIEJ W LUBLINIE czy II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. HETMANA JANA ZAMOYSKIEGO W LUBLINIE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Lublin | Zdawalność: 100%
📍 Lublin | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 68 | 74,4% Me: 76% · σ: 12,3% · Mo: 80% | 28 | 1 | 75 | 64,3% Me: 65% · σ: 15,7% · Mo: 65% | 130 | 6 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 58 | 73,1% Me: 75% · σ: 16,0% · Mo: 67% | 22 | 1 | 69 | 59,6% Me: 63% · σ: 22,0% · Mo: 70% | 121 | 5 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 29 | 74,3% Me: 75% · σ: 19,4% · Mo: 70% | 25 | 1 | 34 | 60,9% Me: 69% · σ: 22,0% · Mo: 73% | 125 | 4 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 29 | 74,6% Me: 78% · σ: 15,0% · Mo: 68% | 59 | 4 | 34 | 78% Me: 80% · σ: 13,2% · Mo: 77% | 33 | 3 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 19 | 77,3% Me: 82% · σ: 16,8% · Mo: 73% | 33 | 1 | 14 | 75,4% Me: 82,5% · σ: 17,7% · Mo: 83% | 44 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 154 | 96,5% Me: 97% · σ: 4,0% · Mo: 100% | 46 | 1 | 189 | 93,6% Me: 97% · σ: 8,3% · Mo: 97% | 226 | 4 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 101 | 92,5% Me: 95% · σ: 8,9% · Mo: 98% | 28 | 1 | 153 | 90,0% Me: 95% · σ: 12,0% · Mo: 97% | 80 | 4 |
| język angielski ustny (M) | 153 | 98,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 17 | 1 | 189 | 91,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 417 | 10 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 164 | 75,0% Me: 75% · σ: 11,3% · Mo: 75% | 142 | 2 | 191 | 65,8% Me: 67% · σ: 12,4% · Mo: 67% | 777 | 9 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 45 | 89,4% Me: 97% · σ: 16,7% · Mo: 100% | 4 | 1 | 39 | 74,4% Me: 77% · σ: 21,7% · Mo: 77% | 67 | 9 |
| język polski ustny (M) | 164 | 96,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 14 | 1 | 191 | 92,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 56 | 4 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 164 | 92,0% Me: 96% · σ: 10,8% · Mo: 100% | 28 | 1 | 191 | 86,3% Me: 90% · σ: 13,7% · Mo: 98% | 105 | 5 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 74 | 75,3% Me: 76% · σ: 13,9% · Mo: 74% | 13 | 1 | 89 | 64,2% Me: 66% · σ: 20,2% · Mo: 60% | 84 | 5 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 7 | 82,9% Me: 82% · σ: 11,0% · Mo: 80% | 10 | 1 | 12 | 71,7% Me: 72% · σ: 16,2% · Mo: 64% | 84 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 14 porównywalnych przedmiotów, III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. UNII LUBELSKIEJ W LUBLINIE wypada lepiej w 13, a II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. HETMANA JANA ZAMOYSKIEGO W LUBLINIE w 1.
| Przedmiot | III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. UNII LUBELSKIEJ W LUBLINIE | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. HETMANA JANA ZAMOYSKIEGO W LUBLINIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 89,4% | 74,4% | 15,0 pkt proc. |
| chemia | 73,1% | 59,6% | 13,5 pkt proc. |
| fizyka | 74,3% | 60,9% | 13,5 pkt proc. |
| wiedza o społeczeństwie | 82,9% | 71,7% | 11,2 pkt proc. |
| matematyka | 75,3% | 64,2% | 11,0 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 15,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 45 osób w szkole A i 39 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.