Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. UNII LUBELSKIEJ W LUBLINIE vs NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W LUBLINIE LUBELSKA SZKOŁA REALNA. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 52697)

III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. UNII LUBELSKIEJ W LUBLINIE

📍 Lublin | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 272252)

NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W LUBLINIE LUBELSKA SZKOŁA REALNA

📍 Lublin | Zdawalność: 97,4%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 68 74,4% 🏆 Me: 76% · σ: 12,3% · Mo: 80% 28 1 6 46,7% Me: 50% · σ: 13,0% · Mo: -% 596 14
historia poziom rozszerzony (M) 19 77,3% 🏆 Me: 82% · σ: 16,8% · Mo: 73% 33 1 6 37,5% Me: 36,5% · σ: 16,0% · Mo: 40% 888 18
język angielski poziom dwujęzyczny (M) 20 88,3% 🏆 Me: 90% · σ: 9,3% · Mo: 90% 15 1 8 81,8% Me: 83,5% · σ: 9,6% · Mo: 87% 128 2
język angielski poziom podstawowy (M) 154 96,5% 🏆 Me: 97% · σ: 4,0% · Mo: 100% 46 1 38 88,8% Me: 95% · σ: 14,7% · Mo: 95% 631 17
język angielski poziom rozszerzony (M) 101 92,5% 🏆 Me: 95% · σ: 8,9% · Mo: 98% 28 1 23 85,7% Me: 88% · σ: 8,9% · Mo: 87% 208 7
język angielski ustny (M) 153 98,8% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 17 1 38 85,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 997 20
język polski poziom podstawowy (M) 164 75,0% 🏆 Me: 75% · σ: 11,3% · Mo: 75% 142 2 39 55,2% Me: 55% · σ: 15,6% · Mo: 58% 2029 27
język polski poziom rozszerzony (M) 45 89,4% 🏆 Me: 97% · σ: 16,7% · Mo: 100% 4 1 11 78,2% Me: 77% · σ: 13,4% · Mo: 74% 35 4
język polski ustny (M) 164 96,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 14 1 39 82,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 477 14
matematyka poziom podstawowy (M) 164 92,0% 🏆 Me: 96% · σ: 10,8% · Mo: 100% 28 1 39 66,2% Me: 66% · σ: 19,9% · Mo: 52% 937 21
matematyka poziom rozszerzony (M) 74 75,3% 🏆 Me: 76% · σ: 13,9% · Mo: 74% 13 1 6 37% Me: 25% · σ: 31,2% · Mo: -% 721 14

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. UNII LUBELSKIEJ W LUBLINIE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 97,4%).

Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. UNII LUBELSKIEJ W LUBLINIE wypada lepiej w 11, a NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W LUBLINIE LUBELSKA SZKOŁA REALNA w 0.

Największe różnice

Przedmiot III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. UNII LUBELSKIEJ W LUBLINIE NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W LUBLINIE LUBELSKA SZKOŁA REALNA Różnica
historia 77,3% 37,5% 39,8 pkt proc.
matematyka 75,3% 37% 38,3 pkt proc.
biologia 74,4% 46,7% 27,7 pkt proc.
matematyka 92,0% 66,2% 25,8 pkt proc.
język polski 75,0% 55,2% 19,8 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 2,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „historia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 39,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 19 osób w szkole A i 6 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.