Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. UNII LUBELSKIEJ W LUBLINIE vs LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA III SOBIESKIEGO. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Lublin | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 68 | 74,4% Me: 76% · σ: 12,3% · Mo: 80% | 28 | 1 | 18 | 66,2% Me: 67,5% · σ: 15,3% · Mo: 45% | 101 | 4 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 58 | 73,1% Me: 75% · σ: 16,0% · Mo: 67% | 22 | 1 | 17 | 52,9% Me: 47% · σ: 19,9% · Mo: 40% | 220 | 8 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 29 | 74,3% Me: 75% · σ: 19,4% · Mo: 70% | 25 | 1 | 7 | 74% Me: 78% · σ: 16,1% · Mo: -% | 28 | 2 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 29 | 74,6% Me: 78% · σ: 15,0% · Mo: 68% | 59 | 4 | 10 | 80,7% Me: 85% · σ: 19,3% · Mo: 100% | 20 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 154 | 96,5% Me: 97% · σ: 4,0% · Mo: 100% | 46 | 1 | 51 | 92,9% Me: 97% · σ: 11,3% · Mo: 98% | 283 | 8 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 101 | 92,5% Me: 95% · σ: 8,9% · Mo: 98% | 28 | 1 | 50 | 89,2% Me: 97% · σ: 16,1% · Mo: 98% | 99 | 5 |
| język angielski ustny (M) | 153 | 98,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 17 | 1 | 51 | 93,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 251 | 6 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 164 | 75,0% Me: 75% · σ: 11,3% · Mo: 75% | 142 | 2 | 55 | 70,4% Me: 70% · σ: 12,6% · Mo: 63% | 398 | 3 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 45 | 89,4% Me: 97% · σ: 16,7% · Mo: 100% | 4 | 1 | 10 | 67,4% Me: 69% · σ: 6,8% · Mo: 66% | 173 | 14 |
| język polski ustny (M) | 164 | 96,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 14 | 1 | 55 | 75,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1073 | 21 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 164 | 92,0% Me: 96% · σ: 10,8% · Mo: 100% | 28 | 1 | 55 | 78,5% Me: 86% · σ: 18,7% · Mo: 96% | 324 | 10 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 74 | 75,3% Me: 76% · σ: 13,9% · Mo: 74% | 13 | 1 | 17 | 66,9% Me: 74% · σ: 25,3% · Mo: 80% | 64 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 12 porównywalnych przedmiotów, III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. UNII LUBELSKIEJ W LUBLINIE wypada lepiej w 11, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA III SOBIESKIEGO w 1.
| Przedmiot | III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. UNII LUBELSKIEJ W LUBLINIE | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA III SOBIESKIEGO | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 89,4% | 67,4% | 22,0 pkt proc. |
| język polski | 96,3% | 75,5% | 20,9 pkt proc. |
| chemia | 73,1% | 52,9% | 20,2 pkt proc. |
| matematyka | 92,0% | 78,5% | 13,5 pkt proc. |
| matematyka | 75,3% | 66,9% | 8,3 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 22,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 45 osób w szkole A i 10 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.