Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. UNII LUBELSKIEJ W LUBLINIE i XXI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ŚW. STANISŁAWA KOSTKI — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Lublin | Zdawalność: 100%
📍 Lublin | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 68 | 74,4% Me: 76% · σ: 12,3% · Mo: 80% | 28 | 1 | 64 | 56,5% Me: 56% · σ: 20,5% · Mo: 52% | 283 | 9 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 58 | 73,1% Me: 75% · σ: 16,0% · Mo: 67% | 22 | 1 | 53 | 54,8% Me: 57% · σ: 21,8% · Mo: 57% | 189 | 7 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 29 | 74,3% Me: 75% · σ: 19,4% · Mo: 70% | 25 | 1 | 18 | 52,8% Me: 53,5% · σ: 26,9% · Mo: 23% | 237 | 6 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 29 | 74,6% Me: 78% · σ: 15,0% · Mo: 68% | 59 | 4 | 33 | 56,6% Me: 60% · σ: 16,8% · Mo: 37% | 383 | 12 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 19 | 77,3% Me: 82% · σ: 16,8% · Mo: 73% | 33 | 1 | 21 | 75,1% Me: 82% · σ: 17,3% · Mo: 100% | 45 | 3 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 6 | 59,3% Me: 66% · σ: 14,3% · Mo: 68% | 63 | 3 | 12 | 47,3% Me: 51% · σ: 18,6% · Mo: 50% | 159 | 5 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 154 | 96,5% Me: 97% · σ: 4,0% · Mo: 100% | 46 | 1 | 193 | 91,5% Me: 95% · σ: 9,3% · Mo: 95% | 393 | 9 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 101 | 92,5% Me: 95% · σ: 8,9% · Mo: 98% | 28 | 1 | 156 | 85,4% Me: 90% · σ: 13,8% · Mo: 98% | 219 | 8 |
| język angielski ustny (M) | 153 | 98,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 17 | 1 | 193 | 89,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 600 | 12 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 164 | 75,0% Me: 75% · σ: 11,3% · Mo: 75% | 142 | 2 | 197 | 65,6% Me: 67% · σ: 12,7% · Mo: 67% | 792 | 10 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 45 | 89,4% Me: 97% · σ: 16,7% · Mo: 100% | 4 | 1 | 55 | 70,4% Me: 74% · σ: 24,3% · Mo: 74% | 119 | 10 |
| język polski ustny (M) | 164 | 96,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 14 | 1 | 197 | 86,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 239 | 7 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 164 | 92,0% Me: 96% · σ: 10,8% · Mo: 100% | 28 | 1 | 197 | 82,5% Me: 88% · σ: 16,0% · Mo: 98% | 193 | 8 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 74 | 75,3% Me: 76% · σ: 13,9% · Mo: 74% | 13 | 1 | 87 | 57,9% Me: 60% · σ: 22,1% · Mo: 60% | 174 | 9 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 7 | 82,9% Me: 82% · σ: 11,0% · Mo: 80% | 10 | 1 | 15 | 67,3% Me: 72% · σ: 18,8% · Mo: 76% | 127 | 8 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 15 porównywalnych przedmiotów, III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. UNII LUBELSKIEJ W LUBLINIE wypada lepiej w 15, a XXI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ŚW. STANISŁAWA KOSTKI w 0.
| Przedmiot | III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. UNII LUBELSKIEJ W LUBLINIE | XXI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ŚW. STANISŁAWA KOSTKI | Różnica |
|---|---|---|---|
| fizyka | 74,3% | 52,8% | 21,5 pkt proc. |
| język polski | 89,4% | 70,4% | 19,0 pkt proc. |
| chemia | 73,1% | 54,8% | 18,4 pkt proc. |
| geografia | 74,6% | 56,6% | 17,9 pkt proc. |
| biologia | 74,4% | 56,5% | 17,9 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „fizyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 21,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 29 osób w szkole A i 18 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.