Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM NR 1 IM. STANISŁAWA STASZICA W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH W RYBNIKU vs TECHNIKUM NR 4 IM. HENRYKA SŁAWIKA W ZESPOLE SZKÓŁ BUDOWLANYCH W RYBNIKU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Rybnik | Zdawalność: 82,6%
📍 Rybnik | Zdawalność: 80,7%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 14 | 28,4% Me: 20% · σ: 22,4% · Mo: 12% | 1333 | 8 | 7 | 14,9% Me: 13% · σ: 6,0% · Mo: 13% | 2205 | 12 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 21 | 19,0% Me: 13% · σ: 20,0% · Mo: 3% | 726 | 5 | 9 | 21,4% Me: 13% · σ: 17,4% · Mo: -% | 702 | 4 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 19 | 31,6% Me: 32% · σ: 12,1% · Mo: 37% | 1622 | 6 | 26 | 27,2% Me: 26% · σ: 12,9% · Mo: 37% | 2024 | 10 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 7 | 28,3% Me: 27% · σ: 9,7% · Mo: 22% | 1075 | 6 | 7 | 37,1% Me: 45% · σ: 21,1% · Mo: 50% | 895 | 4 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 5 | 55,6% Me: 52% · σ: 13,4% · Mo: -% | 85 | 1 | 11 | 17,6% Me: 10% · σ: 19,3% · Mo: 4% | 531 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 253 | 76,1% Me: 85% · σ: 23,8% · Mo: 97% | 1825 | 7 | 141 | 71,9% Me: 82% · σ: 24,0% · Mo: 93% | 2293 | 9 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 202 | 61,4% Me: 67% · σ: 26,1% · Mo: 82% | 2225 | 8 | 108 | 62,3% Me: 70% · σ: 26,4% · Mo: 83% | 2104 | 7 |
| język angielski ustny (M) | 251 | 73,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2383 | 8 | 141 | 71,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2719 | 11 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 254 | 51,6% Me: 52% · σ: 16,4% · Mo: 48% | 2490 | 7 | 141 | 50,7% Me: 50% · σ: 11,5% · Mo: 48% | 2603 | 8 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 7 | 33,9% Me: 20% · σ: 24,8% · Mo: 20% | 1378 | 5 | 6 | 26,3% Me: 27,5% · σ: 22,7% · Mo: 0% | 1678 | 8 |
| język polski ustny (M) | 253 | 57,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3186 | 10 | 140 | 54,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3605 | 13 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 255 | 56,5% Me: 54% · σ: 24,1% · Mo: 56% | 1560 | 6 | 141 | 51,3% Me: 52% · σ: 22,4% · Mo: 56% | 2030 | 7 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 83 | 21,0% Me: 12% · σ: 23,2% · Mo: 0% | 1330 | 5 | 62 | 10,7% Me: 4% · σ: 14,7% · Mo: 0% | 1937 | 10 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NR 1 IM. STANISŁAWA STASZICA W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH W RYBNIKU ma wyższą zdawalność ogólną (82,6% vs 80,7%).
Spośród 13 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 1 IM. STANISŁAWA STASZICA W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH W RYBNIKU wypada lepiej w 10, a TECHNIKUM NR 4 IM. HENRYKA SŁAWIKA W ZESPOLE SZKÓŁ BUDOWLANYCH W RYBNIKU w 3.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 1 IM. STANISŁAWA STASZICA W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH W RYBNIKU | TECHNIKUM NR 4 IM. HENRYKA SŁAWIKA W ZESPOLE SZKÓŁ BUDOWLANYCH W RYBNIKU | Różnica |
|---|---|---|---|
| informatyka | 55,6% | 17,6% | 38,0 pkt proc. |
| biologia | 28,4% | 14,9% | 13,6 pkt proc. |
| matematyka | 21,0% | 10,7% | 10,3 pkt proc. |
| historia | 28,3% | 37,1% | 8,9 pkt proc. |
| język polski | 33,9% | 26,3% | 7,5 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 1,9 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „informatyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 38,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 5 osób w szkole A i 11 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.