Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA STASZICA W LUBLINIE i IX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W LUBLINIE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 52409)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA STASZICA W LUBLINIE

📍 Lublin | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 52857)

IX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W LUBLINIE

📍 Lublin | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 69 65,5% Me: 71% · σ: 16,5% · Mo: 73% 111 5 48 68,8% 🏆 Me: 70% · σ: 16,8% · Mo: 70% 68 3
chemia poziom rozszerzony (M) 62 71,7% 🏆 Me: 72% · σ: 17,4% · Mo: 92% 27 2 35 61,5% Me: 60% · σ: 24,7% · Mo: 92% 104 3
fizyka poziom rozszerzony (M) 52 64,2% 🏆 Me: 70% · σ: 17,9% · Mo: 42% 83 3 18 53,4% Me: 51% · σ: 24,8% · Mo: 15% 226 5
geografia poziom rozszerzony (M) 29 73,5% 🏆 Me: 75% · σ: 14,5% · Mo: 83% 72 5 59 66,9% Me: 70% · σ: 20,3% · Mo: 82% 164 9
historia poziom rozszerzony (M) 8 58,1% Me: 57% · σ: 17,8% · Mo: 57% 316 12 14 71,5% 🏆 Me: 76% · σ: 18,9% · Mo: 82% 80 5
język angielski poziom podstawowy (M) 184 95,5% Me: 97% · σ: 5,6% · Mo: 98% 110 3 182 95,9% 🏆 Me: 98% · σ: 5,4% · Mo: 100% 81 2
język angielski poziom rozszerzony (M) 152 91,0% 🏆 Me: 95% · σ: 9,6% · Mo: 98% 58 3 173 89% Me: 92% · σ: 12,1% · Mo: 98% 105 6
język angielski ustny (M) 184 97,4% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 55 2 182 94,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 186 4
język polski poziom podstawowy (M) 192 69,5% Me: 70% · σ: 11,2% · Mo: 70% 460 5 189 75,1% 🏆 Me: 77% · σ: 10,5% · Mo: 82% 135 1
język polski poziom rozszerzony (M) 39 61,3% Me: 63% · σ: 28,3% · Mo: 3% 300 18 38 64,3% 🏆 Me: 64,5% · σ: 13,5% · Mo: 63% 231 15
język polski ustny (M) 192 95,8% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 16 2 189 90,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 73 5
matematyka poziom podstawowy (M) 192 89,5% 🏆 Me: 94% · σ: 12,7% · Mo: 98% 62 2 189 88,2% Me: 92% · σ: 12,8% · Mo: 100% 74 3
matematyka poziom rozszerzony (M) 102 68,6% 🏆 Me: 69% · σ: 16,3% · Mo: 68% 54 2 94 65,7% Me: 66% · σ: 18,7% · Mo: 66% 72 4
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) 27 75,6% 🏆 Me: 76% · σ: 14,2% · Mo: 72% 47 2 10 69% Me: 77% · σ: 20,8% · Mo: 82% 109 6

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).

Spośród 14 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA STASZICA W LUBLINIE wypada lepiej w 9, a IX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W LUBLINIE w 5.

Największe różnice

Przedmiot I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA STASZICA W LUBLINIE IX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W LUBLINIE Różnica
historia 58,1% 71,5% 13,4 pkt proc.
fizyka 64,2% 53,4% 10,8 pkt proc.
chemia 71,7% 61,5% 10,2 pkt proc.
wiedza o społeczeństwie 75,6% 69% 6,6 pkt proc.
geografia 73,5% 66,9% 6,5 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „historia poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 13,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 8 osób w szkole A i 14 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.