Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA STASZICA W LUBLINIE vs III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. UNII LUBELSKIEJ W LUBLINIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 52409)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA STASZICA W LUBLINIE

📍 Lublin | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 52697)

III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. UNII LUBELSKIEJ W LUBLINIE

📍 Lublin | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 69 65,5% Me: 71% · σ: 16,5% · Mo: 73% 111 5 68 74,4% 🏆 Me: 76% · σ: 12,3% · Mo: 80% 28 1
chemia poziom rozszerzony (M) 62 71,7% Me: 72% · σ: 17,4% · Mo: 92% 27 2 58 73,1% 🏆 Me: 75% · σ: 16,0% · Mo: 67% 22 1
fizyka poziom rozszerzony (M) 52 64,2% Me: 70% · σ: 17,9% · Mo: 42% 83 3 29 74,3% 🏆 Me: 75% · σ: 19,4% · Mo: 70% 25 1
geografia poziom rozszerzony (M) 29 73,5% Me: 75% · σ: 14,5% · Mo: 83% 72 5 29 74,6% 🏆 Me: 78% · σ: 15,0% · Mo: 68% 59 4
historia poziom rozszerzony (M) 8 58,1% Me: 57% · σ: 17,8% · Mo: 57% 316 12 19 77,3% 🏆 Me: 82% · σ: 16,8% · Mo: 73% 33 1
informatyka poziom rozszerzony (M) 15 78,9% 🏆 Me: 80% · σ: 11,5% · Mo: 78% 5 1 6 59,3% Me: 66% · σ: 14,3% · Mo: 68% 63 3
język angielski poziom podstawowy (M) 184 95,5% Me: 97% · σ: 5,6% · Mo: 98% 110 3 154 96,5% 🏆 Me: 97% · σ: 4,0% · Mo: 100% 46 1
język angielski poziom rozszerzony (M) 152 91,0% Me: 95% · σ: 9,6% · Mo: 98% 58 3 101 92,5% 🏆 Me: 95% · σ: 8,9% · Mo: 98% 28 1
język angielski ustny (M) 184 97,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 55 2 153 98,8% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 17 1
język hiszpański poziom podstawowy (M) 5 73% Me: 70% · σ: 13,9% · Mo: -% 27 4 6 94,8% 🏆 Me: 100% · σ: 8,5% · Mo: 100% 5 1
język hiszpański ustny (M) 5 96,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 4 2 6 98,8% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1 1
język niemiecki poziom rozszerzony (M) 6 85,7% 🏆 Me: 82,5% · σ: 7,8% · Mo: 82% 16 2 6 85,5% Me: 84,5% · σ: 5,3% · Mo: 82% 17 3
język polski poziom podstawowy (M) 192 69,5% Me: 70% · σ: 11,2% · Mo: 70% 460 5 164 75,0% 🏆 Me: 75% · σ: 11,3% · Mo: 75% 142 2
język polski poziom rozszerzony (M) 39 61,3% Me: 63% · σ: 28,3% · Mo: 3% 300 18 45 89,4% 🏆 Me: 97% · σ: 16,7% · Mo: 100% 4 1
język polski ustny (M) 192 95,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 16 2 164 96,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 14 1
matematyka poziom podstawowy (M) 192 89,5% Me: 94% · σ: 12,7% · Mo: 98% 62 2 164 92,0% 🏆 Me: 96% · σ: 10,8% · Mo: 100% 28 1
matematyka poziom rozszerzony (M) 102 68,6% Me: 69% · σ: 16,3% · Mo: 68% 54 2 74 75,3% 🏆 Me: 76% · σ: 13,9% · Mo: 74% 13 1
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) 27 75,6% Me: 76% · σ: 14,2% · Mo: 72% 47 2 7 82,9% 🏆 Me: 82% · σ: 11,0% · Mo: 80% 10 1

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).

Spośród 18 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA STASZICA W LUBLINIE wypada lepiej w 2, a III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. UNII LUBELSKIEJ W LUBLINIE w 16.

Największe różnice

Przedmiot I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA STASZICA W LUBLINIE III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. UNII LUBELSKIEJ W LUBLINIE Różnica
język polski 61,3% 89,4% 28,1 pkt proc.
język hiszpański 73% 94,8% 21,8 pkt proc.
informatyka 78,9% 59,3% 19,6 pkt proc.
historia 58,1% 77,3% 19,1 pkt proc.
fizyka 64,2% 74,3% 10,1 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: język angielski poziom dwujęzyczny (M), język niemiecki poziom podstawowy (M), język niemiecki ustny (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 28,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 39 osób w szkole A i 45 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.