Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA STASZICA W LUBLINIE czy OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II ST. W LUBLINIE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 52409)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA STASZICA W LUBLINIE

📍 Lublin | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 104416)

OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II ST. W LUBLINIE

📍 Lublin | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 69 65,5% 🏆 Me: 71% · σ: 16,5% · Mo: 73% 111 5 5 39,4% Me: 42% · σ: 15,1% · Mo: -% 851 18
język angielski poziom podstawowy (M) 184 95,5% 🏆 Me: 97% · σ: 5,6% · Mo: 98% 110 3 30 87,2% Me: 95% · σ: 14,8% · Mo: 98% 772 19
język angielski poziom rozszerzony (M) 152 91,0% 🏆 Me: 95% · σ: 9,6% · Mo: 98% 58 3 28 79,5% Me: 84% · σ: 17,3% · Mo: 57% 546 14
język angielski ustny (M) 184 97,4% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 55 2 30 85,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 944 18
język polski poziom podstawowy (M) 192 69,5% Me: 70% · σ: 11,2% · Mo: 70% 460 5 32 69,7% 🏆 Me: 70% · σ: 14,6% · Mo: 67% 453 4
język polski poziom rozszerzony (M) 39 61,3% Me: 63% · σ: 28,3% · Mo: 3% 300 18 10 75,7% 🏆 Me: 80% · σ: 23,0% · Mo: 100% 54 8
język polski ustny (M) 192 95,8% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 16 2 32 92,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 43 3
matematyka poziom podstawowy (M) 192 89,5% 🏆 Me: 94% · σ: 12,7% · Mo: 98% 62 2 32 67,6% Me: 70% · σ: 18,8% · Mo: 60% 857 18

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).

Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA STASZICA W LUBLINIE wypada lepiej w 6, a OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II ST. W LUBLINIE w 2.

Największe różnice

Przedmiot I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA STASZICA W LUBLINIE OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II ST. W LUBLINIE Różnica
biologia 65,5% 39,4% 26,1 pkt proc.
matematyka 89,5% 67,6% 21,9 pkt proc.
język polski 61,3% 75,7% 14,4 pkt proc.
język angielski 97,4% 85,9% 11,6 pkt proc.
język angielski 91,0% 79,5% 11,5 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „biologia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 26,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 69 osób w szkole A i 5 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.