Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM W CHEŁMNIE vs TECHNIKUM EKONOMICZNE NR 3 W CHEŁMIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 5223)

TECHNIKUM W CHEŁMNIE

📍 Chełmno | Zdawalność: 93,8%

SZKOŁA B (RSPO: 20822)

TECHNIKUM EKONOMICZNE NR 3 W CHEŁMIE

📍 Chełm | Zdawalność: 88,4%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
geografia poziom rozszerzony (M) 23 37,7% 🏆 Me: 35% · σ: 15,8% · Mo: 25% 1184 2 39 25,7% Me: 22% · σ: 15,8% · Mo: 18% 2181 6
język angielski poziom podstawowy (M) 48 77,4% 🏆 Me: 81% · σ: 19,6% · Mo: 97% 1688 2 110 63,5% Me: 65% · σ: 25,6% · Mo: 92% 3194 6
język angielski poziom rozszerzony (M) 32 66,3% 🏆 Me: 69,5% · σ: 22,0% · Mo: 50% 1719 2 70 50,7% Me: 48% · σ: 23,5% · Mo: 23% 3283 9
język angielski ustny (M) 48 73,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2461 2 110 73,9% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2368 5
język polski poziom podstawowy (M) 48 53,0% 🏆 Me: 51% · σ: 12,9% · Mo: 50% 2306 2 112 46,6% Me: 48% · σ: 17,2% · Mo: 40% 3168 4
język polski ustny (M) 48 51,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3819 3 112 87,8% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 169 3
matematyka poziom podstawowy (M) 48 52,7% Me: 53% · σ: 17,2% · Mo: 56% 1880 2 112 59,6% 🏆 Me: 58% · σ: 16,1% · Mo: 60% 1315 4

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM W CHEŁMNIE ma wyższą zdawalność ogólną (93,8% vs 88,4%).

Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM W CHEŁMNIE wypada lepiej w 4, a TECHNIKUM EKONOMICZNE NR 3 W CHEŁMIE w 3.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM W CHEŁMNIE TECHNIKUM EKONOMICZNE NR 3 W CHEŁMIE Różnica
język polski 51,6% 87,8% 36,1 pkt proc.
język angielski 66,3% 50,7% 15,5 pkt proc.
język angielski 77,4% 63,5% 13,9 pkt proc.
geografia 37,7% 25,7% 12,0 pkt proc.
matematyka 52,7% 59,6% 7,0 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: biologia poziom rozszerzony (M), język polski poziom rozszerzony (M), matematyka poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 5,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 36,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 48 osób w szkole A i 112 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.