Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W KOŃSKICH i TECHNIKUM NR 3 IM. WŁADYSŁAWA GRABSKIEGO W KOŃSKICH — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA B (RSPO: 31384)

TECHNIKUM NR 3 IM. WŁADYSŁAWA GRABSKIEGO W KOŃSKICH

📍 Końskie | Zdawalność: 80,4%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
geografia poziom rozszerzony (M) 57 55,4% 🏆 Me: 55% · σ: 20,7% · Mo: 32% 430 1 8 33,4% Me: 27% · σ: 20,3% · Mo: -% 1469 3
język angielski poziom podstawowy (M) 179 85,3% 🏆 Me: 92% · σ: 17,1% · Mo: 93% 925 1 55 71,1% Me: 80% · σ: 25,0% · Mo: 92% 2364 3
język angielski poziom rozszerzony (M) 116 73,8% 🏆 Me: 79% · σ: 20,8% · Mo: 83% 984 1 39 61,5% Me: 68% · σ: 24,6% · Mo: 88% 2201 3
język angielski ustny (M) 179 83,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1186 1 55 69,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2886 3
język polski poziom podstawowy (M) 182 65,3% 🏆 Me: 65% · σ: 14,0% · Mo: 65% 812 2 56 52,9% Me: 51% · σ: 12,9% · Mo: 40% 2323 4
język polski ustny (M) 182 71,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1518 2 56 66,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2145 3
matematyka poziom podstawowy (M) 182 72,7% 🏆 Me: 76% · σ: 20,0% · Mo: 92% 567 2 56 49% Me: 47% · σ: 24,2% · Mo: 34% 2234 5
matematyka poziom rozszerzony (M) 80 44,6% 🏆 Me: 50% · σ: 25,1% · Mo: 50% 481 1 14 21,6% Me: 12% · σ: 21,7% · Mo: 6% 1307 3

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W KOŃSKICH ma wyższą zdawalność ogólną (98,9% vs 80,4%).

Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W KOŃSKICH wypada lepiej w 8, a TECHNIKUM NR 3 IM. WŁADYSŁAWA GRABSKIEGO W KOŃSKICH w 0.

Największe różnice

Przedmiot II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W KOŃSKICH TECHNIKUM NR 3 IM. WŁADYSŁAWA GRABSKIEGO W KOŃSKICH Różnica
matematyka 72,7% 49% 23,7 pkt proc.
matematyka 44,6% 21,6% 23,1 pkt proc.
geografia 55,4% 33,4% 22,0 pkt proc.
język angielski 85,3% 71,1% 14,2 pkt proc.
język angielski 83,6% 69,9% 13,7 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 18,5 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 23,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 182 osób w szkole A i 56 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.