Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W KOŃSKICH vs LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH NOVUM W KOŃSKICH. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Końskie | Zdawalność: 98,9%
📍 Końskie | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 179 | 85,3% Me: 92% · σ: 17,1% · Mo: 93% | 925 | 1 | 5 | 36,4% Me: 32% · σ: 19,3% · Mo: -% | 4507 | 7 |
| język angielski ustny (M) | 179 | 83,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1186 | 1 | 5 | 58% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4005 | 6 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 182 | 65,3% Me: 65% · σ: 14,0% · Mo: 65% | 812 | 2 | 5 | 58,2% Me: 57% · σ: 4,5% · Mo: 55% | 1609 | 3 |
| język polski ustny (M) | 182 | 71,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1518 | 2 | 5 | 47,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4113 | 7 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 182 | 72,7% Me: 76% · σ: 20,0% · Mo: 92% | 567 | 2 | 5 | 76,8% Me: 74% · σ: 4,5% · Mo: 74% | 386 | 1 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH NOVUM W KOŃSKICH ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 98,9%).
Spośród 5 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W KOŃSKICH wypada lepiej w 4, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH NOVUM W KOŃSKICH w 1.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W KOŃSKICH | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH NOVUM W KOŃSKICH | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 85,3% | 36,4% | 48,9 pkt proc. |
| język angielski | 83,6% | 58% | 25,6 pkt proc. |
| język polski | 71,3% | 47,2% | 24,1 pkt proc. |
| język polski | 65,3% | 58,2% | 7,1 pkt proc. |
| matematyka | 72,7% | 76,8% | 4,1 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 1,1 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 48,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 179 osób w szkole A i 5 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.