Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ W KOŃSKICH vs II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W KOŃSKICH. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Końskie | Zdawalność: 98,6%
📍 Końskie | Zdawalność: 98,9%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 68 | 47,7% Me: 47,5% · σ: 18,0% · Mo: 38% | 552 | 2 | 56 | 47,0% Me: 50% · σ: 23,7% · Mo: 70% | 586 | 3 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 33 | 39,5% Me: 35% · σ: 21,3% · Mo: 18% | 529 | 2 | 30 | 50,3% Me: 55% · σ: 26,4% · Mo: 58% | 264 | 1 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 38 | 45,0% Me: 46% · σ: 18,9% · Mo: 37% | 803 | 2 | 57 | 55,4% Me: 55% · σ: 20,7% · Mo: 32% | 430 | 1 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 10 | 61,3% Me: 67% · σ: 20,9% · Mo: 67% | 234 | 1 | 11 | 55,3% Me: 57% · σ: 21,6% · Mo: -% | 393 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 144 | 80,8% Me: 87% · σ: 17,9% · Mo: 97% | 1359 | 2 | 179 | 85,3% Me: 92% · σ: 17,1% · Mo: 93% | 925 | 1 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 104 | 70,2% Me: 72% · σ: 21,5% · Mo: 92% | 1320 | 2 | 116 | 73,8% Me: 79% · σ: 20,8% · Mo: 83% | 984 | 1 |
| język angielski ustny (M) | 144 | 77,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1947 | 2 | 179 | 83,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1186 | 1 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 144 | 65,4% Me: 68% · σ: 10,5% · Mo: 68% | 806 | 1 | 182 | 65,3% Me: 65% · σ: 14,0% · Mo: 65% | 812 | 2 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 58 | 58,5% Me: 60% · σ: 20,9% · Mo: 60% | 384 | 1 | 49 | 53,3% Me: 57% · σ: 26,1% · Mo: 43% | 554 | 2 |
| język polski ustny (M) | 144 | 72,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1424 | 1 | 182 | 71,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1518 | 2 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 144 | 68,3% Me: 70% · σ: 18,7% · Mo: 52% | 809 | 3 | 182 | 72,7% Me: 76% · σ: 20,0% · Mo: 92% | 567 | 2 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 33 | 43,4% Me: 42% · σ: 17,8% · Mo: 40% | 517 | 2 | 80 | 44,6% Me: 50% · σ: 25,1% · Mo: 50% | 481 | 1 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 11 | 47,8% Me: 42% · σ: 19,5% · Mo: 36% | 408 | 2 | 8 | 58,5% Me: 53% · σ: 17,5% · Mo: -% | 244 | 1 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W KOŃSKICH ma wyższą zdawalność ogólną (98,9% vs 98,6%).
Spośród 13 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ W KOŃSKICH wypada lepiej w 5, a II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W KOŃSKICH w 8.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ W KOŃSKICH | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W KOŃSKICH | Różnica |
|---|---|---|---|
| chemia | 39,5% | 50,3% | 10,8 pkt proc. |
| wiedza o społeczeństwie | 47,8% | 58,5% | 10,7 pkt proc. |
| geografia | 45,0% | 55,4% | 10,3 pkt proc. |
| język angielski | 77,2% | 83,6% | 6,4 pkt proc. |
| historia | 61,3% | 55,3% | 6,0 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 0,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „chemia poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 10,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 33 osób w szkole A i 30 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.