Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ W KOŃSKICH vs LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH W CENTRUM KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO „PERFEKT” W KOŃSKICH. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Końskie | Zdawalność: 98,6%
📍 Końskie | Zdawalność: 59,1%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 68 | 47,7% Me: 47,5% · σ: 18,0% · Mo: 38% | 552 | 2 | 5 | 59,2% Me: 80% · σ: 39,5% · Mo: -% | 222 | 1 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 144 | 80,8% Me: 87% · σ: 17,9% · Mo: 97% | 1359 | 2 | 23 | 60,1% Me: 75% · σ: 31,6% · Mo: 10% | 3509 | 4 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 104 | 70,2% Me: 72% · σ: 21,5% · Mo: 92% | 1320 | 2 | 12 | 51,4% Me: 57,5% · σ: 29,9% · Mo: -% | 3235 | 4 |
| język angielski ustny (M) | 144 | 77,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1947 | 2 | 22 | 56,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4080 | 7 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 144 | 65,4% Me: 68% · σ: 10,5% · Mo: 68% | 806 | 1 | 24 | 39,3% Me: 40% · σ: 27,3% · Mo: 47% | 3854 | 6 |
| język polski ustny (M) | 144 | 72,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1424 | 1 | 22 | 48,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4052 | 6 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 144 | 68,3% Me: 70% · σ: 18,7% · Mo: 52% | 809 | 3 | 23 | 49,1% Me: 48% · σ: 35,8% · Mo: 14% | 2223 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ W KOŃSKICH ma wyższą zdawalność ogólną (98,6% vs 59,1%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ W KOŃSKICH wypada lepiej w 6, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH W CENTRUM KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO „PERFEKT” W KOŃSKICH w 1.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ W KOŃSKICH | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH W CENTRUM KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO „PERFEKT” W KOŃSKICH | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 65,4% | 39,3% | 26,1 pkt proc. |
| język polski | 72,0% | 48,2% | 23,8 pkt proc. |
| język angielski | 80,8% | 60,1% | 20,7 pkt proc. |
| język angielski | 77,2% | 56,6% | 20,6 pkt proc. |
| matematyka | 68,3% | 49,1% | 19,2 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 39,5 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 26,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 144 osób w szkole A i 24 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.