Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ W KOŃSKICH czy TECHNIKUM NR 3 IM. WŁADYSŁAWA GRABSKIEGO W KOŃSKICH? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Końskie | Zdawalność: 98,6%
📍 Końskie | Zdawalność: 80,4%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 38 | 45,0% Me: 46% · σ: 18,9% · Mo: 37% | 803 | 2 | 8 | 33,4% Me: 27% · σ: 20,3% · Mo: -% | 1469 | 3 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 5 | 26% Me: 20% · σ: 19,5% · Mo: -% | 445 | 1 | 8 | 18,5% Me: 21% · σ: 9,6% · Mo: 26% | 522 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 144 | 80,8% Me: 87% · σ: 17,9% · Mo: 97% | 1359 | 2 | 55 | 71,1% Me: 80% · σ: 25,0% · Mo: 92% | 2364 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 104 | 70,2% Me: 72% · σ: 21,5% · Mo: 92% | 1320 | 2 | 39 | 61,5% Me: 68% · σ: 24,6% · Mo: 88% | 2201 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 144 | 77,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1947 | 2 | 55 | 69,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2886 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 144 | 65,4% Me: 68% · σ: 10,5% · Mo: 68% | 806 | 1 | 56 | 52,9% Me: 51% · σ: 12,9% · Mo: 40% | 2323 | 4 |
| język polski ustny (M) | 144 | 72,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1424 | 1 | 56 | 66,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2145 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 144 | 68,3% Me: 70% · σ: 18,7% · Mo: 52% | 809 | 3 | 56 | 49% Me: 47% · σ: 24,2% · Mo: 34% | 2234 | 5 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 33 | 43,4% Me: 42% · σ: 17,8% · Mo: 40% | 517 | 2 | 14 | 21,6% Me: 12% · σ: 21,7% · Mo: 6% | 1307 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ W KOŃSKICH ma wyższą zdawalność ogólną (98,6% vs 80,4%).
Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ W KOŃSKICH wypada lepiej w 9, a TECHNIKUM NR 3 IM. WŁADYSŁAWA GRABSKIEGO W KOŃSKICH w 0.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ W KOŃSKICH | TECHNIKUM NR 3 IM. WŁADYSŁAWA GRABSKIEGO W KOŃSKICH | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 43,4% | 21,6% | 21,8 pkt proc. |
| matematyka | 68,3% | 49% | 19,3 pkt proc. |
| język polski | 65,4% | 52,9% | 12,4 pkt proc. |
| geografia | 45,0% | 33,4% | 11,7 pkt proc. |
| język angielski | 80,8% | 71,1% | 9,7 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 18,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 21,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 33 osób w szkole A i 14 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.