Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ W KOŃSKICH i TECHNIKUM NR 1 IM. ROTMISTRZA WITOLDA PILECKIEGO W KOŃSKICH — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 5162)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ W KOŃSKICH

📍 Końskie | Zdawalność: 98,6%

SZKOŁA B (RSPO: 15887)

TECHNIKUM NR 1 IM. ROTMISTRZA WITOLDA PILECKIEGO W KOŃSKICH

📍 Końskie | Zdawalność: 66,2%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
geografia poziom rozszerzony (M) 38 45,0% 🏆 Me: 46% · σ: 18,9% · Mo: 37% 803 2 11 27,8% Me: 22% · σ: 19,2% · Mo: 27% 1952 4
język angielski poziom podstawowy (M) 144 80,8% 🏆 Me: 87% · σ: 17,9% · Mo: 97% 1359 2 77 56,9% Me: 58% · σ: 28,1% · Mo: 58% 3767 5
język angielski poziom rozszerzony (M) 104 70,2% 🏆 Me: 72% · σ: 21,5% · Mo: 92% 1320 2 35 49,0% Me: 50% · σ: 22,8% · Mo: 33% 3414 5
język angielski ustny (M) 144 77,2% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1947 2 77 63,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3621 4
język polski poziom podstawowy (M) 144 65,4% 🏆 Me: 68% · σ: 10,5% · Mo: 68% 806 1 77 52,4% Me: 53% · σ: 13,9% · Mo: 42% 2404 5
język polski poziom rozszerzony (M) 58 58,5% 🏆 Me: 60% · σ: 20,9% · Mo: 60% 384 1 8 23,8% Me: 23% · σ: 22,4% · Mo: 0% 1770 3
język polski ustny (M) 144 72,0% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1424 1 77 57,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3214 4
matematyka poziom podstawowy (M) 144 68,3% 🏆 Me: 70% · σ: 18,7% · Mo: 52% 809 3 77 42,9% Me: 40% · σ: 20,4% · Mo: 28% 2894 6
matematyka poziom rozszerzony (M) 33 43,4% 🏆 Me: 42% · σ: 17,8% · Mo: 40% 517 2 18 11,3% Me: 2% · σ: 16,7% · Mo: 0% 1897 4

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ W KOŃSKICH ma wyższą zdawalność ogólną (98,6% vs 66,2%).

Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ W KOŃSKICH wypada lepiej w 9, a TECHNIKUM NR 1 IM. ROTMISTRZA WITOLDA PILECKIEGO W KOŃSKICH w 0.

Największe różnice

Przedmiot I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ W KOŃSKICH TECHNIKUM NR 1 IM. ROTMISTRZA WITOLDA PILECKIEGO W KOŃSKICH Różnica
język polski 58,5% 23,8% 34,7 pkt proc.
matematyka 43,4% 11,3% 32,1 pkt proc.
matematyka 68,3% 42,9% 25,4 pkt proc.
język angielski 80,8% 56,9% 23,9 pkt proc.
język angielski 70,2% 49,0% 21,2 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 32,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 34,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 58 osób w szkole A i 8 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.