Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA KRZYWOUSTEGO W GŁOGOWIE vs III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOHATERÓW WESTERPLATTE W GŁOGOWIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Głogów | Zdawalność: 98,9%
📍 Głogów | Zdawalność: 81,7%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 83 | 49,9% Me: 53% · σ: 20,4% · Mo: 40% | 476 | 2 | 18 | 24,1% Me: 17,5% · σ: 15,9% · Mo: 12% | 1591 | 5 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 49 | 55,2% Me: 55% · σ: 20,7% · Mo: 43% | 434 | 2 | 29 | 26,0% Me: 25% · σ: 11,4% · Mo: 27% | 2156 | 8 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 14 | 45% Me: 39% · σ: 21,4% · Mo: 25% | 678 | 3 | 10 | 36% Me: 41% · σ: 14,8% · Mo: 43% | 916 | 4 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 180 | 91,2% Me: 95% · σ: 10,8% · Mo: 97% | 418 | 2 | 94 | 69,2% Me: 75% · σ: 23,5% · Mo: 92% | 2577 | 8 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 155 | 81,6% Me: 87% · σ: 16,7% · Mo: 97% | 400 | 2 | 55 | 57,3% Me: 55% · σ: 22,5% · Mo: 78% | 2659 | 7 |
| język angielski ustny (M) | 180 | 95,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 134 | 2 | 93 | 75,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2190 | 9 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 182 | 67,2% Me: 68% · σ: 14,4% · Mo: 73% | 640 | 2 | 94 | 57,8% Me: 58% · σ: 14,1% · Mo: 58% | 1663 | 4 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 47 | 41,3% Me: 31% · σ: 30,2% · Mo: 17% | 1065 | 3 | 31 | 34,3% Me: 37% · σ: 26,8% · Mo: 0% | 1357 | 4 |
| język polski ustny (M) | 182 | 83,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 423 | 1 | 93 | 60,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2842 | 9 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 182 | 75,4% Me: 80% · σ: 20,0% · Mo: 98% | 442 | 2 | 94 | 41,8% Me: 42% · σ: 17,8% · Mo: 24% | 3002 | 5 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 71 | 46,8% Me: 44% · σ: 22,1% · Mo: 38% | 418 | 1 | 13 | 8,3% Me: 4% · σ: 8,7% · Mo: 0% | 2084 | 6 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 17 | 44,6% Me: 48% · σ: 19,4% · Mo: 20% | 465 | 2 | 10 | 34,6% Me: 34% · σ: 16,7% · Mo: 22% | 670 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA KRZYWOUSTEGO W GŁOGOWIE ma wyższą zdawalność ogólną (98,9% vs 81,7%).
Spośród 12 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA KRZYWOUSTEGO W GŁOGOWIE wypada lepiej w 12, a III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOHATERÓW WESTERPLATTE W GŁOGOWIE w 0.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA KRZYWOUSTEGO W GŁOGOWIE | III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOHATERÓW WESTERPLATTE W GŁOGOWIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 46,8% | 8,3% | 38,5 pkt proc. |
| matematyka | 75,4% | 41,8% | 33,6 pkt proc. |
| geografia | 55,2% | 26,0% | 29,3 pkt proc. |
| biologia | 49,9% | 24,1% | 25,8 pkt proc. |
| język angielski | 81,6% | 57,3% | 24,3 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 17,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 38,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 71 osób w szkole A i 13 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.