Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA KRZYWOUSTEGO W GŁOGOWIE czy II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W GŁOGOWIE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 5156)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA KRZYWOUSTEGO W GŁOGOWIE

📍 Głogów | Zdawalność: 98,9%

SZKOŁA B (RSPO: 5536)

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W GŁOGOWIE

📍 Głogów | Zdawalność: 96,9%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 83 49,9% 🏆 Me: 53% · σ: 20,4% · Mo: 40% 476 2 36 34,2% Me: 28,5% · σ: 17,5% · Mo: 20% 1067 3
chemia poziom rozszerzony (M) 44 37,8% 🏆 Me: 36% · σ: 21,8% · Mo: 22% 580 2 15 25% Me: 23% · σ: 10,8% · Mo: 13% 894 3
fizyka poziom rozszerzony (M) 21 34,8% 🏆 Me: 30% · σ: 18,3% · Mo: 63% 510 2 5 26% Me: 7% · σ: 30,8% · Mo: 5% 645 3
geografia poziom rozszerzony (M) 49 55,2% 🏆 Me: 55% · σ: 20,7% · Mo: 43% 434 2 53 52,3% Me: 58% · σ: 18,1% · Mo: 38% 530 3
historia poziom rozszerzony (M) 14 45% Me: 39% · σ: 21,4% · Mo: 25% 678 3 14 63,4% 🏆 Me: 67% · σ: 18,9% · Mo: 45% 196 2
język angielski poziom podstawowy (M) 180 91,2% 🏆 Me: 95% · σ: 10,8% · Mo: 97% 418 2 129 88,6% Me: 93% · σ: 12,2% · Mo: 98% 647 3
język angielski poziom rozszerzony (M) 155 81,6% 🏆 Me: 87% · σ: 16,7% · Mo: 97% 400 2 118 74,5% Me: 81% · σ: 19,9% · Mo: 88% 927 3
język angielski ustny (M) 180 95,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 134 2 129 88,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 616 3
język polski poziom podstawowy (M) 182 67,2% 🏆 Me: 68% · σ: 14,4% · Mo: 73% 640 2 131 65,0% Me: 67% · σ: 15,6% · Mo: 67% 846 3
język polski poziom rozszerzony (M) 47 41,3% Me: 31% · σ: 30,2% · Mo: 17% 1065 3 37 41,9% 🏆 Me: 46% · σ: 25,2% · Mo: 3% 1027 2
język polski ustny (M) 182 83,1% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 423 1 131 74,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1168 4
matematyka poziom podstawowy (M) 182 75,4% 🏆 Me: 80% · σ: 20,0% · Mo: 98% 442 2 131 62,2% Me: 64% · σ: 18,8% · Mo: 68% 1160 4
matematyka poziom rozszerzony (M) 71 46,8% 🏆 Me: 44% · σ: 22,1% · Mo: 38% 418 1 38 16,5% Me: 12% · σ: 19,3% · Mo: 2% 1587 4
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) 17 44,6% Me: 48% · σ: 19,4% · Mo: 20% 465 2 14 54,7% 🏆 Me: 56% · σ: 24,9% · Mo: 18% 306 1

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA KRZYWOUSTEGO W GŁOGOWIE ma wyższą zdawalność ogólną (98,9% vs 96,9%).

Spośród 14 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA KRZYWOUSTEGO W GŁOGOWIE wypada lepiej w 11, a II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W GŁOGOWIE w 3.

Największe różnice

Przedmiot I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA KRZYWOUSTEGO W GŁOGOWIE II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W GŁOGOWIE Różnica
matematyka 46,8% 16,5% 30,3 pkt proc.
historia 45% 63,4% 18,4 pkt proc.
biologia 49,9% 34,2% 15,6 pkt proc.
matematyka 75,4% 62,2% 13,2 pkt proc.
chemia 37,8% 25% 12,8 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: informatyka poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 2,0 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 30,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 71 osób w szkole A i 38 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.