Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — TECHNIKUM EKONOMICZNE ZSA CZŁUCHÓW czy SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W CZŁUCHOWIE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 50344)

TECHNIKUM EKONOMICZNE ZSA CZŁUCHÓW

📍 Człuchów | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 86439)

SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W CZŁUCHOWIE

📍 Człuchów | Zdawalność: 92,6%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 13 69,2% Me: 73% · σ: 24,1% · Mo: 97% 2575 5 27 87% 🏆 Me: 95% · σ: 17,1% · Mo: 97% 794 1
język angielski poziom rozszerzony (M) 5 56,2% Me: 53% · σ: 23,5% · Mo: -% 2760 6 25 74,3% 🏆 Me: 83% · σ: 25,5% · Mo: 82% 946 1
język angielski ustny (M) 12 72,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2603 8 27 83,9% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1148 1
język polski poziom podstawowy (M) 13 65,2% 🏆 Me: 65% · σ: 10,8% · Mo: 73% 831 1 27 64% Me: 62% · σ: 16,1% · Mo: 72% 950 2
język polski ustny (M) 12 79,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 677 2 27 90,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 81 1
matematyka poziom podstawowy (M) 13 59,1% Me: 58% · σ: 18,3% · Mo: 58% 1357 2 27 68% 🏆 Me: 70% · σ: 25,7% · Mo: 70% 829 1

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM EKONOMICZNE ZSA CZŁUCHÓW ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 92,6%).

Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM EKONOMICZNE ZSA CZŁUCHÓW wypada lepiej w 1, a SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W CZŁUCHOWIE w 5.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM EKONOMICZNE ZSA CZŁUCHÓW SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W CZŁUCHOWIE Różnica
język angielski 56,2% 74,3% 18,1 pkt proc.
język angielski 69,2% 87% 17,8 pkt proc.
język angielski 72,2% 83,9% 11,6 pkt proc.
język polski 79,8% 90,3% 10,6 pkt proc.
matematyka 59,1% 68% 8,9 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 7,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 18,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 5 osób w szkole A i 25 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.