Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM EKONOMICZNE ZSA CZŁUCHÓW vs LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W CZŁUCHOWIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 13 | 69,2% Me: 73% · σ: 24,1% · Mo: 97% | 2575 | 5 | 82 | 77,0% Me: 87,5% · σ: 21,5% · Mo: 93% | 1726 | 2 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 5 | 56,2% Me: 53% · σ: 23,5% · Mo: -% | 2760 | 6 | 60 | 68,2% Me: 73% · σ: 20,7% · Mo: 78% | 1519 | 4 |
| język angielski ustny (M) | 12 | 72,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2603 | 8 | 82 | 78,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1743 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 13 | 65,2% Me: 65% · σ: 10,8% · Mo: 73% | 831 | 1 | 82 | 58,4% Me: 60% · σ: 14,4% · Mo: 67% | 1584 | 3 |
| język polski ustny (M) | 12 | 79,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 677 | 2 | 82 | 71,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1455 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 13 | 59,1% Me: 58% · σ: 18,3% · Mo: 58% | 1357 | 2 | 82 | 55,6% Me: 54% · σ: 21,8% · Mo: 34% | 1626 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM EKONOMICZNE ZSA CZŁUCHÓW ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 95,1%).
Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM EKONOMICZNE ZSA CZŁUCHÓW wypada lepiej w 3, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W CZŁUCHOWIE w 3.
| Przedmiot | TECHNIKUM EKONOMICZNE ZSA CZŁUCHÓW | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W CZŁUCHOWIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 56,2% | 68,2% | 12,0 pkt proc. |
| język polski | 79,8% | 71,7% | 8,0 pkt proc. |
| język angielski | 69,2% | 77,0% | 7,8 pkt proc. |
| język polski | 65,2% | 58,4% | 6,7 pkt proc. |
| język angielski | 72,2% | 78,9% | 6,7 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 4,9 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 12,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 5 osób w szkole A i 60 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.