Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR 2 W JAROCINIE vs LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCACE NR 3 W JAROCINIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 50340)

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR 2 W JAROCINIE

📍 Jarocin | Zdawalność: 86,8%

SZKOŁA B (RSPO: 46848)

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCACE NR 3 W JAROCINIE

📍 Jarocin | Zdawalność: 89,0%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 34 20,6% Me: 18% · σ: 10,4% · Mo: 12% 1778 6 22 27,9% 🏆 Me: 21,5% · σ: 17,6% · Mo: 12% 1350 2
chemia poziom rozszerzony (M) 12 7,4% Me: 3% · σ: 10,9% · Mo: 3% 1234 3 8 29,9% 🏆 Me: 26% · σ: 20,8% · Mo: -% 775 2
geografia poziom rozszerzony (M) 38 28,4% 🏆 Me: 24% · σ: 17,6% · Mo: 18% 1889 3 30 22,4% Me: 19% · σ: 10,5% · Mo: 13% 2494 5
historia poziom rozszerzony (M) 10 31,1% 🏆 Me: 24% · σ: 14,2% · Mo: 22% 1016 2 5 16,2% Me: 8% · σ: 14,0% · Mo: 8% 1213 3
język angielski poziom podstawowy (M) 90 63,3% Me: 67,5% · σ: 23,9% · Mo: 75% 3217 6 82 71,5% 🏆 Me: 72% · σ: 21,9% · Mo: 98% 2329 5
język angielski poziom rozszerzony (M) 76 46,4% Me: 45% · σ: 23,8% · Mo: 18% 3605 7 59 57,2% 🏆 Me: 52% · σ: 26,8% · Mo: 93% 2683 5
język angielski ustny (M) 90 73,0% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2491 5 82 72,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2554 6
język polski poziom podstawowy (M) 91 61,6% Me: 62% · σ: 13,0% · Mo: 65% 1215 5 82 62,6% 🏆 Me: 63% · σ: 16,1% · Mo: 58% 1110 4
język polski poziom rozszerzony (M) 26 34,3% Me: 26% · σ: 27,9% · Mo: 0% 1355 4 20 44,6% 🏆 Me: 44,5% · σ: 24,9% · Mo: 0% 912 3
język polski ustny (M) 91 80,0% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 655 2 82 74,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1150 3
matematyka poziom podstawowy (M) 91 49,2% Me: 48% · σ: 18,4% · Mo: 50% 2215 6 82 54,3% 🏆 Me: 52% · σ: 19,6% · Mo: 52% 1734 3
matematyka poziom rozszerzony (M) 9 4,9% Me: 4% · σ: 5,4% · Mo: 0% 2261 5 24 9,8% 🏆 Me: 6% · σ: 9,4% · Mo: 6% 1994 4

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCACE NR 3 W JAROCINIE ma wyższą zdawalność ogólną (89,0% vs 86,8%).

Spośród 12 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR 2 W JAROCINIE wypada lepiej w 4, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCACE NR 3 W JAROCINIE w 8.

Największe różnice

Przedmiot LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR 2 W JAROCINIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCACE NR 3 W JAROCINIE Różnica
chemia 7,4% 29,9% 22,5 pkt proc.
historia 31,1% 16,2% 14,9 pkt proc.
język angielski 46,4% 57,2% 10,8 pkt proc.
język polski 34,3% 44,6% 10,3 pkt proc.
język angielski 63,3% 71,5% 8,2 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły B jest wyższa o 2,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „chemia poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 22,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 12 osób w szkole A i 8 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.