Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W CZŁUCHOWIE vs TECHNIKUM WETERYNARYJNE ZSA CZŁUCHÓW. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 27 | 35,0% Me: 32% · σ: 12,0% · Mo: 22% | 1027 | 1 | 21 | 24,0% Me: 20% · σ: 9,7% · Mo: 18% | 1594 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 82 | 77,0% Me: 87,5% · σ: 21,5% · Mo: 93% | 1726 | 2 | 25 | 66,9% Me: 73% · σ: 25,5% · Mo: 37% | 2845 | 6 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 60 | 68,2% Me: 73% · σ: 20,7% · Mo: 78% | 1519 | 4 | 9 | 72,9% Me: 78% · σ: 18,7% · Mo: -% | 1069 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 82 | 78,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1743 | 3 | 25 | 72,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2580 | 7 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 82 | 58,4% Me: 60% · σ: 14,4% · Mo: 67% | 1584 | 3 | 26 | 58,2% Me: 60% · σ: 16,8% · Mo: 68% | 1613 | 4 |
| język polski ustny (M) | 82 | 71,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1455 | 3 | 26 | 69,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1771 | 4 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 82 | 55,6% Me: 54% · σ: 21,8% · Mo: 34% | 1626 | 3 | 26 | 55% Me: 53% · σ: 17,5% · Mo: 48% | 1664 | 4 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 20 | 25,8% Me: 23% · σ: 18,2% · Mo: 4% | 1123 | 2 | 6 | 10% Me: 9% · σ: 7,6% · Mo: 2% | 1985 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W CZŁUCHOWIE ma wyższą zdawalność ogólną (95,1% vs 92,3%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W CZŁUCHOWIE wypada lepiej w 7, a TECHNIKUM WETERYNARYJNE ZSA CZŁUCHÓW w 1.
| Przedmiot | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W CZŁUCHOWIE | TECHNIKUM WETERYNARYJNE ZSA CZŁUCHÓW | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 25,8% | 10% | 15,8 pkt proc. |
| biologia | 35,0% | 24,0% | 10,9 pkt proc. |
| język angielski | 77,0% | 66,9% | 10,1 pkt proc. |
| język angielski | 78,9% | 72,4% | 6,5 pkt proc. |
| język angielski | 68,2% | 72,9% | 4,7 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 2,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 15,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 20 osób w szkole A i 6 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.