Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JĘDRZEJA ŚNIADECKIEGO W DZIERŻONIOWIE vs TECHNIKUM NR 2 W DZIERŻONIOWIE - ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2 IM. PROF. TADEUSZA KOTARBIŃSKIEGO W DZIERŻONIOWIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 49584)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JĘDRZEJA ŚNIADECKIEGO W DZIERŻONIOWIE

📍 Dzierżoniów | Zdawalność: 95,4%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 52 46,7% 🏆 Me: 45% · σ: 21,0% · Mo: 35% 595 1 5 15% Me: 15% · σ: 1,3% · Mo: 15% 2192 3
język angielski poziom podstawowy (M) 130 80,8% 🏆 Me: 90% · σ: 22,7% · Mo: 100% 1362 2 11 39,5% Me: 33% · σ: 16,3% · Mo: 47% 4457 6
język angielski poziom rozszerzony (M) 99 75,6% 🏆 Me: 85% · σ: 22,3% · Mo: 95% 824 1 9 15,7% Me: 13% · σ: 7,6% · Mo: 13% 4201 6
język angielski ustny (M) 130 88,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 651 2 11 57,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 4046 6
język polski poziom podstawowy (M) 130 61,7% 🏆 Me: 59% · σ: 17,8% · Mo: 47% 1204 1 11 31,9% Me: 35% · σ: 12,5% · Mo: 35% 4256 5
język polski poziom rozszerzony (M) 33 36,4% 🏆 Me: 26% · σ: 28,4% · Mo: 0% 1272 1 8 5,8% Me: 0% · σ: 13,0% · Mo: 0% 2227 3
język polski ustny (M) 130 96,9% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 11 1 11 69,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1730 4
matematyka poziom podstawowy (M) 130 63,6% 🏆 Me: 68% · σ: 23,1% · Mo: 68% 1086 2 11 33,5% Me: 34% · σ: 12,2% · Mo: 22% 3706 5

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JĘDRZEJA ŚNIADECKIEGO W DZIERŻONIOWIE ma wyższą zdawalność ogólną (95,4% vs 63,6%).

Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JĘDRZEJA ŚNIADECKIEGO W DZIERŻONIOWIE wypada lepiej w 8, a TECHNIKUM NR 2 W DZIERŻONIOWIE - ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2 IM. PROF. TADEUSZA KOTARBIŃSKIEGO W DZIERŻONIOWIE w 0.

Największe różnice

Przedmiot I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JĘDRZEJA ŚNIADECKIEGO W DZIERŻONIOWIE TECHNIKUM NR 2 W DZIERŻONIOWIE - ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2 IM. PROF. TADEUSZA KOTARBIŃSKIEGO W DZIERŻONIOWIE Różnica
język angielski 75,6% 15,7% 59,9 pkt proc.
język angielski 80,8% 39,5% 41,2 pkt proc.
biologia 46,7% 15% 31,7 pkt proc.
język angielski 88,6% 57,3% 31,4 pkt proc.
język polski 36,4% 5,8% 30,7 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 31,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 59,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 99 osób w szkole A i 9 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.