Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JĘDRZEJA ŚNIADECKIEGO W DZIERŻONIOWIE i II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II W DZIERŻONIOWIE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 49584)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JĘDRZEJA ŚNIADECKIEGO W DZIERŻONIOWIE

📍 Dzierżoniów | Zdawalność: 95,4%

SZKOŁA B (RSPO: 109286)

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II W DZIERŻONIOWIE

📍 Dzierżoniów | Zdawalność: 96,7%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 52 46,7% 🏆 Me: 45% · σ: 21,0% · Mo: 35% 595 1 47 35,9% Me: 35% · σ: 13,8% · Mo: 22% 992 2
chemia poziom rozszerzony (M) 26 41,9% 🏆 Me: 37,5% · σ: 24,7% · Mo: 13% 456 1 16 26,4% Me: 20,5% · σ: 16,4% · Mo: 17% 856 2
fizyka poziom rozszerzony (M) 6 26,8% Me: 25% · σ: 7,7% · Mo: 25% 630 2 38 41,8% 🏆 Me: 32,5% · σ: 26,9% · Mo: 8% 409 1
geografia poziom rozszerzony (M) 16 31,8% Me: 26% · σ: 17,7% · Mo: 8% 1597 2 42 38,3% 🏆 Me: 38,5% · σ: 15,7% · Mo: 40% 1144 1
historia poziom rozszerzony (M) 15 38,8% 🏆 Me: 42% · σ: 19,7% · Mo: 42% 854 1 6 35% Me: 27% · σ: 26,3% · Mo: -% 942 2
język angielski poziom podstawowy (M) 130 80,8% Me: 90% · σ: 22,7% · Mo: 100% 1362 2 207 84,8% 🏆 Me: 90% · σ: 15,6% · Mo: 97% 963 1
język angielski poziom rozszerzony (M) 99 75,6% 🏆 Me: 85% · σ: 22,3% · Mo: 95% 824 1 175 73,0% Me: 80% · σ: 19,3% · Mo: 90% 1060 2
język angielski ustny (M) 130 88,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 651 2 207 90,9% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 450 1
język polski poziom podstawowy (M) 130 61,7% 🏆 Me: 59% · σ: 17,8% · Mo: 47% 1204 1 209 53,4% Me: 52% · σ: 13,4% · Mo: 50% 2261 2
język polski poziom rozszerzony (M) 33 36,4% 🏆 Me: 26% · σ: 28,4% · Mo: 0% 1272 1 77 32,0% Me: 31% · σ: 22,6% · Mo: 0% 1457 2
język polski ustny (M) 130 96,9% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 11 1 209 86,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 218 2
matematyka poziom podstawowy (M) 130 63,6% Me: 68% · σ: 23,1% · Mo: 68% 1086 2 209 65,3% 🏆 Me: 66% · σ: 21,9% · Mo: 56% 987 1
matematyka poziom rozszerzony (M) 48 29,4% Me: 22% · σ: 24,3% · Mo: 2% 995 2 97 32,6% 🏆 Me: 30% · σ: 27,6% · Mo: 0% 882 1
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) 17 45,1% 🏆 Me: 48% · σ: 20,8% · Mo: -% 458 1 24 36,8% Me: 30% · σ: 19,7% · Mo: 30% 620 2

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II W DZIERŻONIOWIE ma wyższą zdawalność ogólną (96,7% vs 95,4%).

Spośród 14 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JĘDRZEJA ŚNIADECKIEGO W DZIERŻONIOWIE wypada lepiej w 8, a II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II W DZIERŻONIOWIE w 6.

Największe różnice

Przedmiot I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JĘDRZEJA ŚNIADECKIEGO W DZIERŻONIOWIE II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II W DZIERŻONIOWIE Różnica
chemia 41,9% 26,4% 15,4 pkt proc.
fizyka 26,8% 41,8% 15,0 pkt proc.
biologia 46,7% 35,9% 10,8 pkt proc.
język polski 96,9% 86,5% 10,3 pkt proc.
wiedza o społeczeństwie 45,1% 36,8% 8,3 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: informatyka poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły B jest wyższa o 1,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „chemia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 15,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 26 osób w szkole A i 16 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.