Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ -CURIE W SANOKU vs TECHNIKUM NR 3 W SANOKU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Sanok | Zdawalność: 99,4%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 91 | 39,8% Me: 37% · σ: 17,5% · Mo: 22% | 833 | 2 | 18 | 16,6% Me: 12% · σ: 15,0% · Mo: 12% | 2084 | 3 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 29 | 37,4% Me: 35% · σ: 23,6% · Mo: 3% | 592 | 2 | 6 | 21,2% Me: 6% · σ: 27,3% · Mo: -% | 994 | 3 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 12 | 34,9% Me: 30,5% · σ: 21,0% · Mo: -% | 508 | 2 | 36 | 11,3% Me: 7% · σ: 9,9% · Mo: 7% | 816 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 54 | 54,8% Me: 54% · σ: 19,3% · Mo: 57% | 447 | 1 | 64 | 26,3% Me: 22% · σ: 15,4% · Mo: 17% | 2115 | 4 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 13 | 49,2% Me: 50% · σ: 18,4% · Mo: 50% | 561 | 1 | 7 | 36% Me: 32% · σ: 13,0% · Mo: -% | 916 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 171 | 82,7% Me: 90% · σ: 18,2% · Mo: 97% | 1181 | 2 | 188 | 64,6% Me: 73% · σ: 26,9% · Mo: 93% | 3082 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 136 | 72,4% Me: 78% · σ: 21,4% · Mo: 92% | 1102 | 2 | 113 | 58,0% Me: 58% · σ: 26,1% · Mo: 83% | 2578 | 4 |
| język angielski ustny (M) | 171 | 87,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 789 | 2 | 188 | 71,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2643 | 4 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 173 | 65,3% Me: 65% · σ: 12,8% · Mo: 63% | 818 | 1 | 188 | 40,0% Me: 42% · σ: 15,4% · Mo: 43% | 3823 | 6 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 66 | 35,9% Me: 30% · σ: 26,9% · Mo: 3% | 1295 | 2 | 11 | 8,9% Me: 0% · σ: 19,5% · Mo: 0% | 2163 | 5 |
| język polski ustny (M) | 173 | 89,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 93 | 1 | 187 | 85,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 318 | 4 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 173 | 73,3% Me: 76% · σ: 19,0% · Mo: 98% | 535 | 1 | 188 | 43,1% Me: 38% · σ: 21,7% · Mo: 28% | 2872 | 5 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 82 | 42,7% Me: 42% · σ: 23,8% · Mo: 34% | 541 | 2 | 40 | 14,2% Me: 10% · σ: 16,9% · Mo: 0% | 1742 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ -CURIE W SANOKU ma wyższą zdawalność ogólną (99,4% vs 70,1%).
Spośród 13 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ -CURIE W SANOKU wypada lepiej w 13, a TECHNIKUM NR 3 W SANOKU w 0.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ -CURIE W SANOKU | TECHNIKUM NR 3 W SANOKU | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 73,3% | 43,1% | 30,2 pkt proc. |
| matematyka | 42,7% | 14,2% | 28,5 pkt proc. |
| geografia | 54,8% | 26,3% | 28,5 pkt proc. |
| język polski | 35,9% | 8,9% | 27,0 pkt proc. |
| język polski | 65,3% | 40,0% | 25,3 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 29,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 30,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 173 osób w szkole A i 188 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.