Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ W SANOKU czy II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ -CURIE W SANOKU? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Sanok | Zdawalność: 98,6%
📍 Sanok | Zdawalność: 99,4%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 89 | 49,8% Me: 48% · σ: 17,9% · Mo: 43% | 478 | 1 | 91 | 39,8% Me: 37% · σ: 17,5% · Mo: 22% | 833 | 2 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 49 | 41,9% Me: 43% · σ: 21,1% · Mo: 47% | 455 | 1 | 29 | 37,4% Me: 35% · σ: 23,6% · Mo: 3% | 592 | 2 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 37 | 55,1% Me: 60% · σ: 25,7% · Mo: 85% | 201 | 1 | 12 | 34,9% Me: 30,5% · σ: 21,0% · Mo: -% | 508 | 2 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 52 | 45,1% Me: 43,5% · σ: 21,7% · Mo: 23% | 799 | 2 | 54 | 54,8% Me: 54% · σ: 19,3% · Mo: 57% | 447 | 1 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 16 | 49,1% Me: 53,5% · σ: 23,6% · Mo: 85% | 562 | 2 | 13 | 49,2% Me: 50% · σ: 18,4% · Mo: 50% | 561 | 1 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 210 | 88,6% Me: 93% · σ: 13,9% · Mo: 98% | 646 | 1 | 171 | 82,7% Me: 90% · σ: 18,2% · Mo: 97% | 1181 | 2 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 179 | 76,7% Me: 83% · σ: 19,0% · Mo: 93% | 740 | 1 | 136 | 72,4% Me: 78% · σ: 21,4% · Mo: 92% | 1102 | 2 |
| język angielski ustny (M) | 209 | 90,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 526 | 1 | 171 | 87,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 789 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 214 | 64,5% Me: 63% · σ: 13,8% · Mo: 65% | 901 | 2 | 173 | 65,3% Me: 65% · σ: 12,8% · Mo: 63% | 818 | 1 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 65 | 42,5% Me: 43% · σ: 34,3% · Mo: 3% | 1009 | 1 | 66 | 35,9% Me: 30% · σ: 26,9% · Mo: 3% | 1295 | 2 |
| język polski ustny (M) | 214 | 88,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 146 | 2 | 173 | 89,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 93 | 1 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 214 | 72,2% Me: 74% · σ: 19,4% · Mo: 78% | 599 | 2 | 173 | 73,3% Me: 76% · σ: 19,0% · Mo: 98% | 535 | 1 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 91 | 47,1% Me: 46% · σ: 28,8% · Mo: 24% | 410 | 1 | 82 | 42,7% Me: 42% · σ: 23,8% · Mo: 34% | 541 | 2 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 23 | 68,1% Me: 76% · σ: 24,9% · Mo: 56% | 124 | 1 | 24 | 42,4% Me: 37% · σ: 19,4% · Mo: 28% | 514 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ -CURIE W SANOKU ma wyższą zdawalność ogólną (99,4% vs 98,6%).
Spośród 14 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ W SANOKU wypada lepiej w 9, a II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ -CURIE W SANOKU w 4, przy 1 remisach.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ W SANOKU | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ -CURIE W SANOKU | Różnica |
|---|---|---|---|
| wiedza o społeczeństwie | 68,1% | 42,4% | 25,7 pkt proc. |
| fizyka | 55,1% | 34,9% | 20,2 pkt proc. |
| biologia | 49,8% | 39,8% | 10,0 pkt proc. |
| geografia | 45,1% | 54,8% | 9,7 pkt proc. |
| język polski | 42,5% | 35,9% | 6,6 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 0,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22)”: szkoła A ma wynik wyższy o 25,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 23 osób w szkole A i 24 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.