Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM NR 4 W SUWAŁKACH vs TECHNIKUM NR 2 W SUWAŁKACH. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 49312)

TECHNIKUM NR 4 W SUWAŁKACH

📍 Suwałki | Zdawalność: 78,5%

SZKOŁA B (RSPO: 73150)

TECHNIKUM NR 2 W SUWAŁKACH

📍 Suwałki | Zdawalność: 81,7%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
geografia poziom rozszerzony (M) 20 25,6% Me: 24% · σ: 12,5% · Mo: 17% 2184 5 14 26,9% 🏆 Me: 30% · σ: 14,2% · Mo: 13% 2057 4
język angielski poziom podstawowy (M) 78 70,6% Me: 77% · σ: 22,5% · Mo: 97% 2441 7 92 74,8% 🏆 Me: 84% · σ: 23,7% · Mo: 93% 1954 5
język angielski poziom rozszerzony (M) 63 51,4% Me: 52% · σ: 22,0% · Mo: 30% 3232 9 64 69,0% 🏆 Me: 77% · σ: 23,1% · Mo: 77% 1451 4
język angielski ustny (M) 78 76,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1980 7 92 79,9% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1610 4
język polski poziom podstawowy (M) 79 53,4% 🏆 Me: 55% · σ: 16,3% · Mo: 52% 2264 5 93 49,4% Me: 52% · σ: 17,1% · Mo: 57% 2791 7
język polski ustny (M) 79 86,9% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 205 4 93 73,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1326 7
matematyka poziom podstawowy (M) 79 46,8% Me: 42% · σ: 21,0% · Mo: 40% 2459 7 93 48,6% 🏆 Me: 46% · σ: 21,1% · Mo: 38% 2274 6
matematyka poziom rozszerzony (M) 16 9,5% Me: 7% · σ: 14,1% · Mo: 0% 2011 7 16 14% 🏆 Me: 7% · σ: 16,4% · Mo: 0% 1750 5
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M19-21) 7 22% Me: 15% · σ: 13,7% · Mo: 13% 102 2 5 30% 🏆 Me: 35% · σ: 14,8% · Mo: -% 46 1

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM NR 2 W SUWAŁKACH ma wyższą zdawalność ogólną (81,7% vs 78,5%).

Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 4 W SUWAŁKACH wypada lepiej w 2, a TECHNIKUM NR 2 W SUWAŁKACH w 7.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM NR 4 W SUWAŁKACH TECHNIKUM NR 2 W SUWAŁKACH Różnica
język angielski 51,4% 69,0% 17,5 pkt proc.
język polski 86,9% 73,0% 13,9 pkt proc.
wiedza o społeczeństwie 22% 30% 8 pkt proc.
matematyka 9,5% 14% 4,5 pkt proc.
język angielski 70,6% 74,8% 4,3 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły B jest wyższa o 3,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 17,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 63 osób w szkole A i 64 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.