Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOTARBIŃSKIEGO W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM czy II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ - CURIE W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 2? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 49087)

IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOTARBIŃSKIEGO W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM

📍 Gorzów Wielkopolski | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 64 38,8% Me: 39% · σ: 15,4% · Mo: 32% 872 3 94 60,6% 🏆 Me: 62,5% · σ: 16,1% · Mo: 63% 193 1
chemia poziom rozszerzony (M) 29 31,9% Me: 28% · σ: 15,1% · Mo: 22% 725 3 47 64,5% 🏆 Me: 67% · σ: 19,8% · Mo: 78% 74 1
fizyka poziom rozszerzony (M) 10 37,7% Me: 36,5% · σ: 26,1% · Mo: 40% 465 3 31 58,4% 🏆 Me: 60% · σ: 17,5% · Mo: 50% 154 1
geografia poziom rozszerzony (M) 61 44,9% Me: 42% · σ: 17,7% · Mo: 58% 810 3 45 60,6% 🏆 Me: 65% · σ: 17,3% · Mo: 42% 286 2
historia poziom rozszerzony (M) 19 58,1% Me: 57% · σ: 25,2% · Mo: 53% 319 4 13 77,2% 🏆 Me: 85% · σ: 21,5% · Mo: 100% 34 1
język angielski poziom podstawowy (M) 172 90,9% Me: 93% · σ: 10,8% · Mo: 97% 450 4 180 94,9% 🏆 Me: 97% · σ: 4,4% · Mo: 98% 157 1
język angielski poziom rozszerzony (M) 161 79,7% Me: 85% · σ: 17,1% · Mo: 93% 522 4 167 88,0% 🏆 Me: 92% · σ: 11,1% · Mo: 97% 138 1
język angielski ustny (M) 172 93,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 258 4 180 96,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 90 1
język niemiecki poziom podstawowy (M) 13 89,7% Me: 90% · σ: 6,3% · Mo: 87% 35 3 5 96,8% 🏆 Me: 97% · σ: 3,1% · Mo: 100% 10 1
język niemiecki poziom rozszerzony (M) 16 63,9% Me: 63% · σ: 15,8% · Mo: 75% 68 3 5 86,2% 🏆 Me: 90% · σ: 12,1% · Mo: 98% 15 1
język niemiecki ustny (M) 13 85,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 37 3 5 94% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 14 2
język polski poziom podstawowy (M) 186 71,1% Me: 72% · σ: 12,5% · Mo: 67% 330 4 185 76,6% 🏆 Me: 78% · σ: 12,0% · Mo: 68% 89 1
język polski poziom rozszerzony (M) 59 52,9% Me: 54% · σ: 24,5% · Mo: 31% 575 4 48 64% 🏆 Me: 66% · σ: 22,9% · Mo: 66% 235 3
język polski ustny (M) 186 81,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 494 4 185 86,4% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 223 1
matematyka poziom podstawowy (M) 186 71,0% Me: 70% · σ: 17,5% · Mo: 70% 676 3 185 79,9% 🏆 Me: 84% · σ: 16,5% · Mo: 98% 274 2
matematyka poziom rozszerzony (M) 43 54,1% 🏆 Me: 54% · σ: 19,6% · Mo: 48% 236 1 84 49,6% Me: 53% · σ: 25,6% · Mo: 44% 345 3
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) 28 64% 🏆 Me: 66% · σ: 14,7% · Mo: 68% 155 1 22 57,9% Me: 60% · σ: 19,2% · Mo: 84% 261 2

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).

Spośród 17 porównywalnych przedmiotów, IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOTARBIŃSKIEGO W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM wypada lepiej w 2, a II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ - CURIE W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 2 w 15.

Największe różnice

Przedmiot IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOTARBIŃSKIEGO W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ - CURIE W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 2 Różnica
chemia 31,9% 64,5% 32,7 pkt proc.
język niemiecki 63,9% 86,2% 22,3 pkt proc.
biologia 38,8% 60,6% 21,8 pkt proc.
fizyka 37,7% 58,4% 20,7 pkt proc.
historia 58,1% 77,2% 19,1 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „chemia poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 32,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 29 osób w szkole A i 47 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.