Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOTARBIŃSKIEGO W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM i III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. WŁADYSŁAWA SZAFERA W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 3 — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Gorzów Wielkopolski | Zdawalność: 100%
📍 Gorzów Wielkopolski | Zdawalność: 99,4%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 64 | 38,8% Me: 39% · σ: 15,4% · Mo: 32% | 872 | 3 | 58 | 32,2% Me: 32% · σ: 14,7% · Mo: 20% | 1144 | 4 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 29 | 31,9% Me: 28% · σ: 15,1% · Mo: 22% | 725 | 3 | 13 | 23,5% Me: 18% · σ: 17,6% · Mo: 18% | 934 | 4 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 61 | 44,9% Me: 42% · σ: 17,7% · Mo: 58% | 810 | 3 | 56 | 40,3% Me: 36% · σ: 18,3% · Mo: 50% | 1018 | 4 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 19 | 58,1% Me: 57% · σ: 25,2% · Mo: 53% | 319 | 4 | 8 | 49,4% Me: 53,5% · σ: 12,6% · Mo: -% | 553 | 5 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 172 | 90,9% Me: 93% · σ: 10,8% · Mo: 97% | 450 | 4 | 167 | 86,9% Me: 92% · σ: 12,1% · Mo: 92% | 810 | 5 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 161 | 79,7% Me: 85% · σ: 17,1% · Mo: 93% | 522 | 4 | 150 | 73,9% Me: 79% · σ: 19,5% · Mo: 95% | 975 | 6 |
| język angielski ustny (M) | 172 | 93,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 258 | 4 | 167 | 88,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 719 | 6 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 186 | 71,1% Me: 72% · σ: 12,5% · Mo: 67% | 330 | 4 | 168 | 67,0% Me: 68% · σ: 11,7% · Mo: 70% | 664 | 5 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 59 | 52,9% Me: 54% · σ: 24,5% · Mo: 31% | 575 | 4 | 43 | 44,7% Me: 49% · σ: 30,5% · Mo: 3% | 910 | 5 |
| język polski ustny (M) | 186 | 81,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 494 | 4 | 168 | 68,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1884 | 10 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 186 | 71,0% Me: 70% · σ: 17,5% · Mo: 70% | 676 | 3 | 168 | 56,8% Me: 56% · σ: 17,6% · Mo: 46% | 1535 | 6 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 43 | 54,1% Me: 54% · σ: 19,6% · Mo: 48% | 236 | 1 | 27 | 18,6% Me: 16% · σ: 13,6% · Mo: 6% | 1451 | 5 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 28 | 64% Me: 66% · σ: 14,7% · Mo: 68% | 155 | 1 | 13 | 47,4% Me: 48% · σ: 15,0% · Mo: 38% | 416 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOTARBIŃSKIEGO W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 99,4%).
Spośród 13 porównywalnych przedmiotów, IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOTARBIŃSKIEGO W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM wypada lepiej w 13, a III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. WŁADYSŁAWA SZAFERA W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 3 w 0.
| Przedmiot | IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOTARBIŃSKIEGO W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM | III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. WŁADYSŁAWA SZAFERA W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 3 | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 54,1% | 18,6% | 35,5 pkt proc. |
| wiedza o społeczeństwie | 64% | 47,4% | 16,6 pkt proc. |
| matematyka | 71,0% | 56,8% | 14,2 pkt proc. |
| język polski | 81,9% | 68,3% | 13,6 pkt proc. |
| historia | 58,1% | 49,4% | 8,7 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 0,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 35,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 43 osób w szkole A i 27 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.