Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM NR 5 i TECHNIKUM TEB EDUKACJA W TYCHACH — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 48330)

TECHNIKUM NR 5

📍 Tychy | Zdawalność: 80,9%

SZKOŁA B (RSPO: 92903)

TECHNIKUM TEB EDUKACJA W TYCHACH

📍 Tychy | Zdawalność: 58,3%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 69 73,7% 🏆 Me: 80% · σ: 21,1% · Mo: 90% 2087 10 72 68,9% Me: 73% · σ: 24,7% · Mo: 88% 2614 11
język angielski poziom rozszerzony (M) 64 52,2% 🏆 Me: 52% · σ: 27,3% · Mo: 97% 3165 11 57 48,6% Me: 48% · σ: 26,2% · Mo: 17% 3447 15
język angielski ustny (M) 68 75,9% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2122 7 71 64,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3573 16
język polski poziom podstawowy (M) 69 51,0% 🏆 Me: 52% · σ: 13,9% · Mo: 48% 2580 11 72 50% Me: 52% · σ: 16,6% · Mo: 57% 2703 13
język polski ustny (M) 68 65,0% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2269 13 72 51,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3792 17
matematyka poziom podstawowy (M) 69 41,9% 🏆 Me: 38% · σ: 18,2% · Mo: 24% 2993 11 72 38,1% Me: 32% · σ: 21,8% · Mo: 10% 3366 14
matematyka poziom rozszerzony (M) 9 6% Me: 2% · σ: 9,5% · Mo: 0% 2201 7 5 6% Me: 4% · σ: 5,7% · Mo: -% 2201 7
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M19-21) 8 18,5% 🏆 Me: 18,5% · σ: 8,0% · Mo: 22% 139 2 5 12,6% Me: 15% · σ: 3,8% · Mo: 8% 219 3

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM NR 5 ma wyższą zdawalność ogólną (80,9% vs 58,3%).

Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 5 wypada lepiej w 7, a TECHNIKUM TEB EDUKACJA W TYCHACH w 0, przy 1 remisach.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM NR 5 TECHNIKUM TEB EDUKACJA W TYCHACH Różnica
język polski 65,0% 51,9% 13,0 pkt proc.
język angielski 75,9% 64,1% 11,8 pkt proc.
wiedza o społeczeństwie 18,5% 12,6% 5,9 pkt proc.
język angielski 73,7% 68,9% 4,9 pkt proc.
matematyka 41,9% 38,1% 3,8 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: język polski poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 22,5 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 13,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 68 osób w szkole A i 72 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.