Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA W GARWOLINIE i BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA NR 1 — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 482404)

BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA W GARWOLINIE

📍 Garwolin | Zdawalność: 13,3%

SZKOŁA B (RSPO: 277477)

BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA NR 1

📍 Płock | Zdawalność: 10,5%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 15 25,4% Me: 22% · σ: 14,9% · Mo: 23% 4571 8 20 29,1% 🏆 Me: 16% · σ: 25,5% · Mo: 15% 4561 31
język angielski ustny (M) 15 30,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 4566 8 20 47,1% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 4422 31
język polski poziom podstawowy (M) 15 21,1% 🏆 Me: 13% · σ: 16,3% · Mo: 8% 4539 8 21 15,7% Me: 12% · σ: 11,1% · Mo: 7% 4585 31
język polski ustny (M) 15 25,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 4576 8 21 36,1% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 4499 29
matematyka poziom podstawowy (M) 15 20,1% 🏆 Me: 20% · σ: 9,1% · Mo: 12% 4398 8 21 17,8% Me: 14% · σ: 9,9% · Mo: 14% 4501 31

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA W GARWOLINIE ma wyższą zdawalność ogólną (13,3% vs 10,5%).

Spośród 5 porównywalnych przedmiotów, BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA W GARWOLINIE wypada lepiej w 2, a BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA NR 1 w 3.

Największe różnice

Przedmiot BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA W GARWOLINIE BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA NR 1 Różnica
język angielski 30,5% 47,1% 16,7 pkt proc.
język polski 25,8% 36,1% 10,3 pkt proc.
język polski 21,1% 15,7% 5,5 pkt proc.
język angielski 25,4% 29,1% 3,7 pkt proc.
matematyka 20,1% 17,8% 2,3 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: język angielski poziom rozszerzony (M), matematyka poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 2,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski ustny (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 16,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 15 osób w szkole A i 20 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.