Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: WOLNE LICEUM vs TECHNIKUM MECHATRONICZNE NR 1 IM. PIOTRA DRZEWIECKIEGO. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Warszawa | Zdawalność: 99,3%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom dwujęzyczny (M) | 5 | 64,6% Me: 68% · σ: 14,8% · Mo: -% | 399 | 66 | 29 | 82,3% Me: 83% · σ: 9,7% · Mo: 78% | 105 | 30 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 37 | 87,3% Me: 92% · σ: 15,1% · Mo: 95% | 766 | 135 | 141 | 95,7% Me: 98% · σ: 8,8% · Mo: 98% | 93 | 32 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 30 | 78,7% Me: 83,5% · σ: 17,3% · Mo: 95% | 607 | 110 | 111 | 92,6% Me: 97% · σ: 9,3% · Mo: 97% | 25 | 14 |
| język angielski ustny (M) | 37 | 97,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 68 | 11 | 141 | 95,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 152 | 32 |
| język angielski ustny poziom dwujęzyczny (M) | 5 | 100% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1 | 1 | 5 | 94,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 35 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 37 | 59,8% Me: 67% · σ: 19,8% · Mo: 68% | 1415 | 152 | 142 | 70,0% Me: 70% · σ: 11,4% · Mo: 70% | 432 | 73 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 15 | 41,9% Me: 46% · σ: 29,2% · Mo: 0% | 1030 | 113 | 7 | 61,7% Me: 66% · σ: 16,6% · Mo: 66% | 293 | 62 |
| język polski ustny (M) | 37 | 83,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 418 | 26 | 142 | 78,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 777 | 50 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 37 | 50,6% Me: 48% · σ: 23,1% · Mo: 48% | 2081 | 172 | 142 | 93,1% Me: 96% · σ: 7,4% · Mo: 100% | 21 | 10 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 5 | 31,6% Me: 30% · σ: 11,4% · Mo: 44% | 908 | 107 | 130 | 66,9% Me: 70% · σ: 20,6% · Mo: 60% | 65 | 24 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM MECHATRONICZNE NR 1 IM. PIOTRA DRZEWIECKIEGO ma wyższą zdawalność ogólną (99,3% vs 86,5%).
Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, WOLNE LICEUM wypada lepiej w 3, a TECHNIKUM MECHATRONICZNE NR 1 IM. PIOTRA DRZEWIECKIEGO w 7.
| Przedmiot | WOLNE LICEUM | TECHNIKUM MECHATRONICZNE NR 1 IM. PIOTRA DRZEWIECKIEGO | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 50,6% | 93,1% | 42,4 pkt proc. |
| matematyka | 31,6% | 66,9% | 35,3 pkt proc. |
| język polski | 41,9% | 61,7% | 19,8 pkt proc. |
| język angielski | 64,6% | 82,3% | 17,7 pkt proc. |
| język angielski | 78,7% | 92,6% | 13,9 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 12,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 42,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 37 osób w szkole A i 142 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.