Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SZKOŁY MISTRZOSTWA SPORTOWEGO POLONII W ŚRODZIE WIELKOPOLSKIEJ vs LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKICH W ŚRODZIE WLKP.. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 481732)

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SZKOŁY MISTRZOSTWA SPORTOWEGO POLONII W ŚRODZIE WIELKOPOLSKIEJ

📍 Środa Wielkopolska | Zdawalność: 89,3%

SZKOŁA B (RSPO: 25642)

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKICH W ŚRODZIE WLKP.

📍 Środa Wielkopolska | Zdawalność: 98,6%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
geografia poziom rozszerzony (M) 16 45,4% 🏆 Me: 43,5% · σ: 14,1% · Mo: 33% 781 2 55 44,6% Me: 43% · σ: 15,7% · Mo: 35% 824 3
język angielski poziom podstawowy (M) 28 75,4% Me: 81% · σ: 16,9% · Mo: 68% 1900 3 140 89,5% 🏆 Me: 93% · σ: 12,8% · Mo: 95% 567 1
język angielski poziom rozszerzony (M) 28 56,8% Me: 59% · σ: 20,9% · Mo: 43% 2707 4 127 78,1% 🏆 Me: 82% · σ: 17,2% · Mo: 82% 644 1
język angielski ustny (M) 28 69,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2919 3 140 89,7% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 557 1
język polski poziom podstawowy (M) 28 58,7% Me: 59% · σ: 14,6% · Mo: 63% 1548 4 141 70,1% 🏆 Me: 72% · σ: 11,9% · Mo: 75% 416 1
język polski ustny (M) 28 76,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 939 3 141 81,9% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 501 1
matematyka poziom podstawowy (M) 28 54,6% Me: 55% · σ: 20,8% · Mo: 50% 1700 3 141 74,4% 🏆 Me: 78% · σ: 19,6% · Mo: 96% 486 1

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKICH W ŚRODZIE WLKP. ma wyższą zdawalność ogólną (98,6% vs 89,3%).

Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SZKOŁY MISTRZOSTWA SPORTOWEGO POLONII W ŚRODZIE WIELKOPOLSKIEJ wypada lepiej w 1, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKICH W ŚRODZIE WLKP. w 6.

Największe różnice

Przedmiot LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SZKOŁY MISTRZOSTWA SPORTOWEGO POLONII W ŚRODZIE WIELKOPOLSKIEJ LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKICH W ŚRODZIE WLKP. Różnica
język angielski 56,8% 78,1% 21,3 pkt proc.
język angielski 69,6% 89,7% 20,1 pkt proc.
matematyka 54,6% 74,4% 19,7 pkt proc.
język angielski 75,4% 89,5% 14,1 pkt proc.
język polski 58,7% 70,1% 11,4 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły B jest wyższa o 9,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 21,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 28 osób w szkole A i 127 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.