Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SPECJALNE W RABCE czy TECHNIKUM INFORMATYCZNE IM. KS. PROF. JÓZEFA TISCHNERA W ZESPOLE SZKÓŁ W RABCE- ZDROJU? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 48117)

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SPECJALNE W RABCE

📍 Rabka-Zdrój | Zdawalność: 73,3%

SZKOŁA B (RSPO: 21699)

TECHNIKUM INFORMATYCZNE IM. KS. PROF. JÓZEFA TISCHNERA W ZESPOLE SZKÓŁ W RABCE- ZDROJU

📍 Rabka-Zdrój | Zdawalność: 92,9%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 15 67,7% Me: 87% · σ: 30,2% · Mo: 87% 2756 4 28 87,2% 🏆 Me: 90% · σ: 10,2% · Mo: 95% 770 2
język angielski poziom rozszerzony (M) 7 82,6% 🏆 Me: 88% · σ: 14,0% · Mo: -% 345 1 27 77,9% Me: 83% · σ: 19,6% · Mo: 98% 660 3
język angielski ustny (M) 15 81,7% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1386 3 28 79,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1739 4
język polski poziom podstawowy (M) 15 58,3% Me: 62% · σ: 14,0% · Mo: -% 1603 4 28 61,3% 🏆 Me: 65% · σ: 18,7% · Mo: 57% 1243 3
język polski ustny (M) 15 71,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1552 3 28 79,4% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 694 2
matematyka poziom podstawowy (M) 15 44,8% Me: 42% · σ: 17,5% · Mo: 24% 2675 4 28 72% 🏆 Me: 75% · σ: 20,7% · Mo: 54% 606 2

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM INFORMATYCZNE IM. KS. PROF. JÓZEFA TISCHNERA W ZESPOLE SZKÓŁ W RABCE- ZDROJU ma wyższą zdawalność ogólną (92,9% vs 73,3%).

Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SPECJALNE W RABCE wypada lepiej w 2, a TECHNIKUM INFORMATYCZNE IM. KS. PROF. JÓZEFA TISCHNERA W ZESPOLE SZKÓŁ W RABCE- ZDROJU w 4.

Największe różnice

Przedmiot LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SPECJALNE W RABCE TECHNIKUM INFORMATYCZNE IM. KS. PROF. JÓZEFA TISCHNERA W ZESPOLE SZKÓŁ W RABCE- ZDROJU Różnica
matematyka 44,8% 72% 27,2 pkt proc.
język angielski 67,7% 87,2% 19,5 pkt proc.
język polski 71,1% 79,4% 8,4 pkt proc.
język angielski 82,6% 77,9% 4,6 pkt proc.
język polski 58,3% 61,3% 3,1 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: geografia poziom rozszerzony (M), informatyka poziom rozszerzony (M), matematyka poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły B jest wyższa o 19,5 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 27,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 15 osób w szkole A i 28 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.