Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W MYŚLENICACH czy IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W MYŚLENICACH, UL. 3 MAJA 97B? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Myślenice | Zdawalność: 90,2%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 20 | 51,8% Me: 45,5% · σ: 21,3% · Mo: 38% | 417 | 1 | 14 | 27,5% Me: 26% · σ: 11,2% · Mo: 15% | 1370 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 49 | 47,1% Me: 47% · σ: 22,5% · Mo: 38% | 707 | 3 | 5 | 31,2% Me: 15% · σ: 22,3% · Mo: 13% | 1649 | 5 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 120 | 89,6% Me: 95% · σ: 12,2% · Mo: 97% | 560 | 1 | 51 | 70,5% Me: 77% · σ: 23,2% · Mo: 93% | 2445 | 6 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 106 | 79,9% Me: 88% · σ: 19,5% · Mo: 93% | 507 | 1 | 37 | 65,2% Me: 63% · σ: 25,4% · Mo: 92% | 1836 | 5 |
| język angielski ustny (M) | 120 | 90,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 514 | 2 | 51 | 72,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2610 | 6 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 120 | 73,8% Me: 75% · σ: 12,5% · Mo: 72% | 188 | 2 | 51 | 66,7% Me: 65% · σ: 14,6% · Mo: 57% | 686 | 4 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 26 | 62,0% Me: 61,5% · σ: 22,2% · Mo: 51% | 286 | 1 | 19 | 42,8% Me: 57% · σ: 26,7% · Mo: 3% | 998 | 3 |
| język polski ustny (M) | 120 | 72,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1402 | 5 | 51 | 73,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1274 | 4 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 120 | 71,7% Me: 74% · σ: 17,4% · Mo: 58% | 625 | 2 | 51 | 44% Me: 42% · σ: 16,7% · Mo: 40% | 2767 | 7 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 38 | 40,7% Me: 39% · σ: 20,6% · Mo: 22% | 602 | 2 | 11 | 5,4% Me: 4% · σ: 4,7% · Mo: 0% | 2230 | 7 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W MYŚLENICACH ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 90,2%).
Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W MYŚLENICACH wypada lepiej w 9, a IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W MYŚLENICACH, UL. 3 MAJA 97B w 1.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W MYŚLENICACH | IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W MYŚLENICACH, UL. 3 MAJA 97B | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 40,7% | 5,4% | 35,3 pkt proc. |
| matematyka | 71,7% | 44% | 27,7 pkt proc. |
| biologia | 51,8% | 27,5% | 24,3 pkt proc. |
| język polski | 62,0% | 42,8% | 19,2 pkt proc. |
| język angielski | 89,6% | 70,5% | 19,1 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 9,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 35,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 38 osób w szkole A i 11 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.