Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W MYŚLENICACH vs I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W MYŚLENICACH, UL. JAGIELLOŃSKA 8. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 48102)

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W MYŚLENICACH

📍 Myślenice | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 20939)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W MYŚLENICACH, UL. JAGIELLOŃSKA 8

📍 Myślenice | Zdawalność: 98,8%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 20 51,8% 🏆 Me: 45,5% · σ: 21,3% · Mo: 38% 417 1 116 48,9% Me: 47,5% · σ: 21,1% · Mo: 45% 507 2
chemia poziom rozszerzony (M) 10 64,1% 🏆 Me: 67% · σ: 20,5% · Mo: 32% 80 1 43 41,3% Me: 40% · σ: 23,0% · Mo: 18% 473 2
geografia poziom rozszerzony (M) 49 47,1% Me: 47% · σ: 22,5% · Mo: 38% 707 3 40 55,6% 🏆 Me: 60% · σ: 21,6% · Mo: 67% 419 2
język angielski poziom dwujęzyczny (M) 7 86,3% 🏆 Me: 88% · σ: 7,4% · Mo: 93% 32 1 13 83,8% Me: 83% · σ: 7,6% · Mo: 82% 71 2
język angielski poziom podstawowy (M) 120 89,6% 🏆 Me: 95% · σ: 12,2% · Mo: 97% 560 1 331 87,7% Me: 92% · σ: 12,7% · Mo: 95% 735 2
język angielski poziom rozszerzony (M) 106 79,9% 🏆 Me: 88% · σ: 19,5% · Mo: 93% 507 1 260 78,7% Me: 83% · σ: 16,9% · Mo: 88% 598 2
język angielski ustny (M) 120 90,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 514 2 331 91,9% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 360 1
język polski poziom podstawowy (M) 120 73,8% Me: 75% · σ: 12,5% · Mo: 72% 188 2 332 76,1% 🏆 Me: 77,5% · σ: 11,9% · Mo: 83% 102 1
język polski poziom rozszerzony (M) 26 62,0% 🏆 Me: 61,5% · σ: 22,2% · Mo: 51% 286 1 65 50,2% Me: 49% · σ: 21,5% · Mo: 37% 673 2
język polski ustny (M) 120 72,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1402 5 331 76,2% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 996 3
matematyka poziom podstawowy (M) 120 71,7% Me: 74% · σ: 17,4% · Mo: 58% 625 2 332 75,5% 🏆 Me: 78% · σ: 18,5% · Mo: 96% 434 1
matematyka poziom rozszerzony (M) 38 40,7% Me: 39% · σ: 20,6% · Mo: 22% 602 2 188 41,0% 🏆 Me: 40% · σ: 26,4% · Mo: 4% 591 1
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) 19 59,9% 🏆 Me: 64% · σ: 23,8% · Mo: 80% 222 1 22 49,5% Me: 47% · σ: 21,9% · Mo: 28% 379 2

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W MYŚLENICACH ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 98,8%).

Spośród 13 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W MYŚLENICACH wypada lepiej w 7, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W MYŚLENICACH, UL. JAGIELLOŃSKA 8 w 6.

Największe różnice

Przedmiot II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W MYŚLENICACH I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W MYŚLENICACH, UL. JAGIELLOŃSKA 8 Różnica
chemia 64,1% 41,3% 22,8 pkt proc.
język polski 62,0% 50,2% 11,7 pkt proc.
wiedza o społeczeństwie 59,9% 49,5% 10,4 pkt proc.
geografia 47,1% 55,6% 8,5 pkt proc.
język polski 72,2% 76,2% 4,0 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: fizyka poziom rozszerzony (M), historia poziom rozszerzony (M), historia sztuki poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 1,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „chemia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 22,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 10 osób w szkole A i 43 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.