Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W MYŚLENICACH czy NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE LICEO W MYŚLENICACH? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 48102)

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W MYŚLENICACH

📍 Myślenice | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 124301)

NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE LICEO W MYŚLENICACH

📍 Myślenice | Zdawalność: 82,6%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 20 51,8% 🏆 Me: 45,5% · σ: 21,3% · Mo: 38% 417 1 8 26,2% Me: 20% · σ: 15,0% · Mo: 20% 1448 4
geografia poziom rozszerzony (M) 49 47,1% Me: 47% · σ: 22,5% · Mo: 38% 707 3 5 59,6% 🏆 Me: 60% · σ: 34,9% · Mo: -% 305 1
język angielski poziom podstawowy (M) 120 89,6% 🏆 Me: 95% · σ: 12,2% · Mo: 97% 560 1 23 86% Me: 95% · σ: 20,2% · Mo: 100% 876 3
język angielski poziom rozszerzony (M) 106 79,9% 🏆 Me: 88% · σ: 19,5% · Mo: 93% 507 1 17 77,4% Me: 90% · σ: 23,4% · Mo: 90% 700 3
język angielski ustny (M) 120 90,2% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 514 2 23 86,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 868 3
język polski poziom podstawowy (M) 120 73,8% 🏆 Me: 75% · σ: 12,5% · Mo: 72% 188 2 23 70,4% Me: 70% · σ: 15,6% · Mo: 62% 396 3
język polski poziom rozszerzony (M) 26 62,0% 🏆 Me: 61,5% · σ: 22,2% · Mo: 51% 286 1 6 37,2% Me: 48,5% · σ: 25,2% · Mo: 3% 1251 4
język polski ustny (M) 120 72,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1402 5 23 78,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 775 2
matematyka poziom podstawowy (M) 120 71,7% 🏆 Me: 74% · σ: 17,4% · Mo: 58% 625 2 23 58,3% Me: 60% · σ: 26,7% · Mo: 60% 1433 3
matematyka poziom rozszerzony (M) 38 40,7% 🏆 Me: 39% · σ: 20,6% · Mo: 22% 602 2 10 25% Me: 18% · σ: 20,1% · Mo: 4% 1157 3

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W MYŚLENICACH ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 82,6%).

Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W MYŚLENICACH wypada lepiej w 8, a NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE LICEO W MYŚLENICACH w 2.

Największe różnice

Przedmiot II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W MYŚLENICACH NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE LICEO W MYŚLENICACH Różnica
biologia 51,8% 26,2% 25,5 pkt proc.
język polski 62,0% 37,2% 24,8 pkt proc.
matematyka 40,7% 25% 15,7 pkt proc.
matematyka 71,7% 58,3% 13,4 pkt proc.
geografia 47,1% 59,6% 12,5 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 17,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „biologia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 25,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 20 osób w szkole A i 8 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.