Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — SZKOŁA BRANŻOWA II STOPNIA W OLSZTYNIE czy BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA W SZCZYTNIE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 26 | 40,3% Me: 34% · σ: 26,3% · Mo: 13% | 4435 | 32 | 16 | 37,1% Me: 21,5% · σ: 26,5% · Mo: 15% | 4501 | 6 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 9 | 40% Me: 30% · σ: 28,6% · Mo: -% | 3903 | 30 | 7 | 36,3% Me: 38% · σ: 16,5% · Mo: -% | 4009 | 6 |
| język angielski ustny (M) | 21 | 50,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4333 | 32 | 14 | 42,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4495 | 6 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 26 | 18,7% Me: 15% · σ: 15,4% · Mo: 7% | 4563 | 32 | 16 | 27,7% Me: 35% · σ: 16,0% · Mo: 38% | 4407 | 6 |
| język polski ustny (M) | 21 | 45,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4204 | 30 | 15 | 58,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3103 | 6 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 26 | 18,2% Me: 18% · σ: 5,8% · Mo: 14% | 4488 | 32 | 16 | 16% Me: 17% · σ: 5,6% · Mo: 16% | 4544 | 6 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
SZKOŁA BRANŻOWA II STOPNIA W OLSZTYNIE ma wyższą zdawalność ogólną (10,5% vs 7,1%).
Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, SZKOŁA BRANŻOWA II STOPNIA W OLSZTYNIE wypada lepiej w 4, a BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA W SZCZYTNIE w 2.
| Przedmiot | SZKOŁA BRANŻOWA II STOPNIA W OLSZTYNIE | BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA W SZCZYTNIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 45,5% | 58,6% | 13,1 pkt proc. |
| język polski | 18,7% | 27,7% | 9,0 pkt proc. |
| język angielski | 50,2% | 42,9% | 7,3 pkt proc. |
| język angielski | 40% | 36,3% | 3,7 pkt proc. |
| język angielski | 40,3% | 37,1% | 3,3 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 3,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 13,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 21 osób w szkole A i 15 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.