Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH W RYKACH vs TECHNIKUM NR 2 W RYKACH. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 17 | 51,8% Me: 57% · σ: 17,3% · Mo: 57% | 416 | 1 | 7 | 18,9% Me: 20% · σ: 8,6% · Mo: -% | 1916 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 7 | 65,9% Me: 67% · σ: 15,1% · Mo: -% | 188 | 1 | 15 | 27,9% Me: 25% · σ: 12,9% · Mo: 18% | 1947 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 32 | 78,5% Me: 82,5% · σ: 11,7% · Mo: 87% | 1573 | 2 | 38 | 66,2% Me: 73,5% · σ: 24,8% · Mo: 57% | 2914 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 8 | 67,9% Me: 66% · σ: 10,3% · Mo: 65% | 1554 | 2 | 27 | 54,1% Me: 55% · σ: 20,7% · Mo: 33% | 2980 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 32 | 43,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4484 | 4 | 38 | 66,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3321 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 33 | 42,3% Me: 47% · σ: 23,0% · Mo: 32% | 3637 | 3 | 38 | 47,2% Me: 45% · σ: 15,8% · Mo: 32% | 3089 | 2 |
| język polski ustny (M) | 32 | 71,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1567 | 1 | 38 | 64,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2277 | 2 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 32 | 77,8% Me: 77% · σ: 12,8% · Mo: 86% | 351 | 1 | 38 | 55,1% Me: 56% · σ: 17,5% · Mo: 42% | 1660 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH W RYKACH ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 92,1%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH W RYKACH wypada lepiej w 6, a TECHNIKUM NR 2 W RYKACH w 2.
| Przedmiot | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH W RYKACH | TECHNIKUM NR 2 W RYKACH | Różnica |
|---|---|---|---|
| geografia | 65,9% | 27,9% | 38,0 pkt proc. |
| biologia | 51,8% | 18,9% | 33,0 pkt proc. |
| matematyka | 77,8% | 55,1% | 22,8 pkt proc. |
| język angielski | 43,8% | 66,3% | 22,5 pkt proc. |
| język angielski | 67,9% | 54,1% | 13,7 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 7,9 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „geografia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 38,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 7 osób w szkole A i 15 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.