Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH W RYKACH czy II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH W RYKACH? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 480764)

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH W RYKACH

📍 Ryki | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 131597)

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH W RYKACH

📍 Ryki | Zdawalność: 6,2%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 17 51,8% 🏆 Me: 57% · σ: 17,3% · Mo: 57% 416 1 5 11% Me: 8% · σ: 5,6% · Mo: 8% 2370 4
język angielski poziom podstawowy (M) 32 78,5% 🏆 Me: 82,5% · σ: 11,7% · Mo: 87% 1573 2 17 25,2% Me: 17% · σ: 23,3% · Mo: 12% 4572 6
język angielski ustny (M) 32 43,8% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 4484 4 17 41,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 4511 5
język polski poziom podstawowy (M) 33 42,3% 🏆 Me: 47% · σ: 23,0% · Mo: 32% 3637 3 17 19,1% Me: 18% · σ: 12,8% · Mo: 5% 4556 6
język polski ustny (M) 32 71,0% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1567 1 17 40,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 4408 5
matematyka poziom podstawowy (M) 32 77,8% 🏆 Me: 77% · σ: 12,8% · Mo: 86% 351 1 17 17,4% Me: 18% · σ: 8,4% · Mo: 18% 4519 6

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH W RYKACH ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 6,2%).

Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH W RYKACH wypada lepiej w 6, a II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH W RYKACH w 0.

Największe różnice

Przedmiot LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH W RYKACH II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH W RYKACH Różnica
matematyka 77,8% 17,4% 60,4 pkt proc.
język angielski 78,5% 25,2% 53,3 pkt proc.
biologia 51,8% 11% 40,8 pkt proc.
język polski 71,0% 40,5% 30,4 pkt proc.
język polski 42,3% 19,1% 23,3 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 93,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 60,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 32 osób w szkole A i 17 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.