Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM NR 4 W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH IM.M. SKŁODOWSKIEJ-CURIE W PUŁAWACH i TECHNIKUM NR 3 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 3 IM.MARII DĄBROWSKIEJ W PUŁAWACH — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 48013)

TECHNIKUM NR 4 W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH IM.M. SKŁODOWSKIEJ-CURIE W PUŁAWACH

📍 Puławy | Zdawalność: 97,9%

SZKOŁA B (RSPO: 44563)

TECHNIKUM NR 3 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 3 IM.MARII DĄBROWSKIEJ W PUŁAWACH

📍 Puławy | Zdawalność: 85,7%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 23 36,7% 🏆 Me: 35% · σ: 13,8% · Mo: 22% 968 3 25 25,5% Me: 23% · σ: 13,6% · Mo: 13% 1500 5
chemia poziom rozszerzony (M) 24 26,4% 🏆 Me: 23% · σ: 20,0% · Mo: 3% 857 3 8 10,9% Me: 9% · σ: 10,3% · Mo: 10% 1180 5
geografia poziom rozszerzony (M) 41 31,1% 🏆 Me: 33% · σ: 13,0% · Mo: 13% 1659 4 21 25,1% Me: 23% · σ: 9,1% · Mo: 12% 2247 6
język angielski poziom podstawowy (M) 142 76,3% 🏆 Me: 85% · σ: 23,4% · Mo: 97% 1796 5 56 63,2% Me: 67,5% · σ: 25,7% · Mo: 92% 3230 8
język angielski poziom rozszerzony (M) 98 67,7% 🏆 Me: 71,5% · σ: 23,3% · Mo: 93% 1572 4 32 57,2% Me: 61% · σ: 23,8% · Mo: 35% 2675 6
język angielski ustny (M) 141 80,7% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1501 5 55 74,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2349 8
język polski poziom podstawowy (M) 142 55,0% 🏆 Me: 55% · σ: 14,0% · Mo: 58% 2049 3 57 48,8% Me: 50% · σ: 15,0% · Mo: 38% 2878 5
język polski ustny (M) 142 66,5% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2090 5 57 57,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3239 9
matematyka poziom podstawowy (M) 142 71,4% 🏆 Me: 70% · σ: 18,1% · Mo: 96% 650 3 57 40,4% Me: 40% · σ: 15,3% · Mo: 54% 3139 9

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM NR 4 W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH IM.M. SKŁODOWSKIEJ-CURIE W PUŁAWACH ma wyższą zdawalność ogólną (97,9% vs 85,7%).

Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 4 W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH IM.M. SKŁODOWSKIEJ-CURIE W PUŁAWACH wypada lepiej w 9, a TECHNIKUM NR 3 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 3 IM.MARII DĄBROWSKIEJ W PUŁAWACH w 0.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM NR 4 W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH IM.M. SKŁODOWSKIEJ-CURIE W PUŁAWACH TECHNIKUM NR 3 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 3 IM.MARII DĄBROWSKIEJ W PUŁAWACH Różnica
matematyka 71,4% 40,4% 31,0 pkt proc.
chemia 26,4% 10,9% 15,5 pkt proc.
język angielski 76,3% 63,2% 13,1 pkt proc.
biologia 36,7% 25,5% 11,2 pkt proc.
język angielski 67,7% 57,2% 10,5 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 12,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 31,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 142 osób w szkole A i 57 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.