Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM NR 4 W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH IM.M. SKŁODOWSKIEJ-CURIE W PUŁAWACH i TECHNIKUM NR 1 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 IM.S.SEMPOŁOWSKIEJ W PUŁAWACH — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Puławy | Zdawalność: 97,9%
📍 Puławy | Zdawalność: 83,3%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 23 | 36,7% Me: 35% · σ: 13,8% · Mo: 22% | 968 | 3 | 12 | 14,4% Me: 14% · σ: 3,8% · Mo: 13% | 2232 | 8 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 41 | 31,1% Me: 33% · σ: 13,0% · Mo: 13% | 1659 | 4 | 16 | 25% Me: 24% · σ: 9,8% · Mo: 32% | 2255 | 7 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 142 | 76,3% Me: 85% · σ: 23,4% · Mo: 97% | 1796 | 5 | 49 | 51,7% Me: 50% · σ: 23,4% · Mo: 30% | 4077 | 12 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 98 | 67,7% Me: 71,5% · σ: 23,3% · Mo: 93% | 1572 | 4 | 13 | 46,8% Me: 38% · σ: 22,8% · Mo: 38% | 3572 | 7 |
| język angielski ustny (M) | 141 | 80,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1501 | 5 | 48 | 65,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3445 | 14 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 142 | 55,0% Me: 55% · σ: 14,0% · Mo: 58% | 2049 | 3 | 49 | 44,4% Me: 43% · σ: 13,7% · Mo: 45% | 3432 | 10 |
| język polski ustny (M) | 142 | 66,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2090 | 5 | 49 | 52,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3744 | 11 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 142 | 71,4% Me: 70% · σ: 18,1% · Mo: 96% | 650 | 3 | 49 | 47,8% Me: 42% · σ: 23,1% · Mo: 20% | 2353 | 5 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 86 | 27,4% Me: 23% · σ: 23,9% · Mo: 0% | 1071 | 3 | 9 | 14,9% Me: 6% · σ: 18,1% · Mo: 2% | 1694 | 5 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NR 4 W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH IM.M. SKŁODOWSKIEJ-CURIE W PUŁAWACH ma wyższą zdawalność ogólną (97,9% vs 83,3%).
Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 4 W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH IM.M. SKŁODOWSKIEJ-CURIE W PUŁAWACH wypada lepiej w 9, a TECHNIKUM NR 1 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 IM.S.SEMPOŁOWSKIEJ W PUŁAWACH w 0.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 4 W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH IM.M. SKŁODOWSKIEJ-CURIE W PUŁAWACH | TECHNIKUM NR 1 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 IM.S.SEMPOŁOWSKIEJ W PUŁAWACH | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 76,3% | 51,7% | 24,6 pkt proc. |
| matematyka | 71,4% | 47,8% | 23,6 pkt proc. |
| biologia | 36,7% | 14,4% | 22,2 pkt proc. |
| język angielski | 67,7% | 46,8% | 20,9 pkt proc. |
| język angielski | 80,7% | 65,2% | 15,5 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 14,5 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 24,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 142 osób w szkole A i 49 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.