Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: AKADEMIA ŚW. STANISŁAWA PAPCZYŃSKIEGO-LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W GÓRZE KALWARII vs TECHNIKUM NR 2. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 478656)

AKADEMIA ŚW. STANISŁAWA PAPCZYŃSKIEGO-LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W GÓRZE KALWARII

📍 Góra Kalwaria | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 25357)

TECHNIKUM NR 2

📍 Góra Kalwaria | Zdawalność: 64,3%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom rozszerzony (M) 5 68,2% Me: 85% · σ: 23,5% · Mo: -% 1522 3 8 70,1% 🏆 Me: 81,5% · σ: 25,0% · Mo: 92% 1326 2
język polski poziom podstawowy (M) 5 55,2% Me: 60% · σ: 7,5% · Mo: 60% 2026 3 15 62,3% 🏆 Me: 62% · σ: 7,6% · Mo: 48% 1142 2
język polski ustny (M) 5 66,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2077 2 15 42,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 4342 6
matematyka poziom podstawowy (M) 5 66% 🏆 Me: 72% · σ: 21,2% · Mo: 88% 945 2 15 44,7% Me: 40% · σ: 24,1% · Mo: 40% 2687 3

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

AKADEMIA ŚW. STANISŁAWA PAPCZYŃSKIEGO-LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W GÓRZE KALWARII ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 64,3%).

Spośród 4 porównywalnych przedmiotów, AKADEMIA ŚW. STANISŁAWA PAPCZYŃSKIEGO-LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W GÓRZE KALWARII wypada lepiej w 2, a TECHNIKUM NR 2 w 2.

Największe różnice

Przedmiot AKADEMIA ŚW. STANISŁAWA PAPCZYŃSKIEGO-LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W GÓRZE KALWARII TECHNIKUM NR 2 Różnica
język polski 66,6% 42,7% 23,9 pkt proc.
matematyka 66% 44,7% 21,3 pkt proc.
język polski 55,2% 62,3% 7,1 pkt proc.
język angielski 68,2% 70,1% 1,9 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: geografia poziom rozszerzony (M), język angielski poziom podstawowy (M), język angielski ustny (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 35,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 23,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 5 osób w szkole A i 15 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.