Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR I - AKADEMICKIE czy LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SZKOŁY MISTRZOSTWA SPORTOWEGO POLONII W ŚRODZIE WIELKOPOLSKIEJ? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Środa Wielkopolska | Zdawalność: 100%
📍 Środa Wielkopolska | Zdawalność: 89,3%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 18 | 48,2% Me: 48,5% · σ: 17,4% · Mo: 50% | 655 | 1 | 16 | 45,4% Me: 43,5% · σ: 14,1% · Mo: 33% | 781 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 70 | 83,1% Me: 91% · σ: 16,5% · Mo: 97% | 1129 | 2 | 28 | 75,4% Me: 81% · σ: 16,9% · Mo: 68% | 1900 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 55 | 71,9% Me: 75% · σ: 18,2% · Mo: 85% | 1155 | 2 | 28 | 56,8% Me: 59% · σ: 20,9% · Mo: 43% | 2707 | 4 |
| język angielski ustny (M) | 70 | 85,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 943 | 2 | 28 | 69,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2919 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 70 | 60,8% Me: 62% · σ: 13,0% · Mo: 58% | 1299 | 2 | 28 | 58,7% Me: 59% · σ: 14,6% · Mo: 63% | 1548 | 4 |
| język polski ustny (M) | 70 | 80,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 644 | 2 | 28 | 76,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 939 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 70 | 72,5% Me: 72% · σ: 15,5% · Mo: 66% | 576 | 2 | 28 | 54,6% Me: 55% · σ: 20,8% · Mo: 50% | 1700 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR I - AKADEMICKIE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 89,3%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR I - AKADEMICKIE wypada lepiej w 7, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SZKOŁY MISTRZOSTWA SPORTOWEGO POLONII W ŚRODZIE WIELKOPOLSKIEJ w 0.
| Przedmiot | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR I - AKADEMICKIE | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SZKOŁY MISTRZOSTWA SPORTOWEGO POLONII W ŚRODZIE WIELKOPOLSKIEJ | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 72,5% | 54,6% | 17,8 pkt proc. |
| język angielski | 85,9% | 69,6% | 16,3 pkt proc. |
| język angielski | 71,9% | 56,8% | 15,1 pkt proc. |
| język angielski | 83,1% | 75,4% | 7,7 pkt proc. |
| język polski | 80,2% | 76,8% | 3,5 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 10,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 17,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 70 osób w szkole A i 28 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.