Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR I - AKADEMICKIE i LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKICH W ŚRODZIE WLKP. — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Środa Wielkopolska | Zdawalność: 100%
📍 Środa Wielkopolska | Zdawalność: 98,6%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 19 | 34,2% Me: 32% · σ: 14,2% · Mo: 27% | 1068 | 2 | 31 | 46,9% Me: 51% · σ: 18,0% · Mo: 52% | 591 | 1 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 8 | 43,4% Me: 47% · σ: 19,1% · Mo: 57% | 424 | 2 | 18 | 59,3% Me: 57,5% · σ: 17,2% · Mo: 47% | 127 | 1 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 18 | 48,2% Me: 48,5% · σ: 17,4% · Mo: 50% | 655 | 1 | 55 | 44,6% Me: 43% · σ: 15,7% · Mo: 35% | 824 | 3 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 6 | 30,3% Me: 31% · σ: 12,7% · Mo: -% | 1035 | 2 | 10 | 68,1% Me: 72% · σ: 16,3% · Mo: 72% | 118 | 1 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 70 | 83,1% Me: 91% · σ: 16,5% · Mo: 97% | 1129 | 2 | 140 | 89,5% Me: 93% · σ: 12,8% · Mo: 95% | 567 | 1 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 55 | 71,9% Me: 75% · σ: 18,2% · Mo: 85% | 1155 | 2 | 127 | 78,1% Me: 82% · σ: 17,2% · Mo: 82% | 644 | 1 |
| język angielski ustny (M) | 70 | 85,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 943 | 2 | 140 | 89,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 557 | 1 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 70 | 60,8% Me: 62% · σ: 13,0% · Mo: 58% | 1299 | 2 | 141 | 70,1% Me: 72% · σ: 11,9% · Mo: 75% | 416 | 1 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 18 | 12,4% Me: 10% · σ: 10,7% · Mo: 3% | 2094 | 4 | 30 | 65,2% Me: 71% · σ: 26,6% · Mo: 89% | 214 | 1 |
| język polski ustny (M) | 70 | 80,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 644 | 2 | 141 | 81,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 501 | 1 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 70 | 72,5% Me: 72% · σ: 15,5% · Mo: 66% | 576 | 2 | 141 | 74,4% Me: 78% · σ: 19,6% · Mo: 96% | 486 | 1 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 34 | 30,5% Me: 31% · σ: 14,4% · Mo: 44% | 945 | 2 | 54 | 46,4% Me: 48% · σ: 18,6% · Mo: 54% | 432 | 1 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR I - AKADEMICKIE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 98,6%).
Spośród 12 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR I - AKADEMICKIE wypada lepiej w 1, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKICH W ŚRODZIE WLKP. w 11.
| Przedmiot | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR I - AKADEMICKIE | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKICH W ŚRODZIE WLKP. | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 12,4% | 65,2% | 52,7 pkt proc. |
| historia | 30,3% | 68,1% | 37,8 pkt proc. |
| chemia | 43,4% | 59,3% | 15,9 pkt proc. |
| matematyka | 30,5% | 46,4% | 15,8 pkt proc. |
| biologia | 34,2% | 46,9% | 12,7 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 1,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 52,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 18 osób w szkole A i 30 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.