Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR I - AKADEMICKIE czy TECHNIKUM NR 3 IM. GEN. JANA HENRYKA DĄBROWSKIEGO W ŚRODZIE WLKP.? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Środa Wielkopolska | Zdawalność: 100%
📍 Środa Wielkopolska | Zdawalność: 86,2%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 19 | 34,2% Me: 32% · σ: 14,2% · Mo: 27% | 1068 | 2 | 23 | 27,2% Me: 20% · σ: 16,2% · Mo: 20% | 1393 | 3 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 8 | 43,4% Me: 47% · σ: 19,1% · Mo: 57% | 424 | 2 | 9 | 5,7% Me: 5% · σ: 2,9% · Mo: 5% | 1251 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 18 | 48,2% Me: 48,5% · σ: 17,4% · Mo: 50% | 655 | 1 | 22 | 28,2% Me: 27,5% · σ: 12,0% · Mo: 15% | 1915 | 4 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 6 | 30,3% Me: 31% · σ: 12,7% · Mo: -% | 1035 | 2 | 12 | 20% Me: 12,5% · σ: 14,8% · Mo: 5% | 1185 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 70 | 83,1% Me: 91% · σ: 16,5% · Mo: 97% | 1129 | 2 | 108 | 67,6% Me: 75% · σ: 25,7% · Mo: 92% | 2772 | 4 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 55 | 71,9% Me: 75% · σ: 18,2% · Mo: 85% | 1155 | 2 | 71 | 62,6% Me: 65% · σ: 24,7% · Mo: 85% | 2077 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 70 | 85,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 943 | 2 | 107 | 69,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2982 | 4 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 70 | 60,8% Me: 62% · σ: 13,0% · Mo: 58% | 1299 | 2 | 110 | 52,5% Me: 51% · σ: 15,1% · Mo: 48% | 2392 | 5 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 18 | 12,4% Me: 10% · σ: 10,7% · Mo: 3% | 2094 | 4 | 18 | 47,6% Me: 52,5% · σ: 28,4% · Mo: 3% | 785 | 2 |
| język polski ustny (M) | 70 | 80,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 644 | 2 | 110 | 67,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1974 | 4 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 70 | 72,5% Me: 72% · σ: 15,5% · Mo: 66% | 576 | 2 | 110 | 50,1% Me: 46% · σ: 17,9% · Mo: 38% | 2131 | 4 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 34 | 30,5% Me: 31% · σ: 14,4% · Mo: 44% | 945 | 2 | 17 | 9,6% Me: 6% · σ: 10,3% · Mo: 0% | 2004 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR I - AKADEMICKIE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 86,2%).
Spośród 12 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR I - AKADEMICKIE wypada lepiej w 11, a TECHNIKUM NR 3 IM. GEN. JANA HENRYKA DĄBROWSKIEGO W ŚRODZIE WLKP. w 1.
| Przedmiot | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR I - AKADEMICKIE | TECHNIKUM NR 3 IM. GEN. JANA HENRYKA DĄBROWSKIEGO W ŚRODZIE WLKP. | Różnica |
|---|---|---|---|
| chemia | 43,4% | 5,7% | 37,7 pkt proc. |
| język polski | 12,4% | 47,6% | 35,1 pkt proc. |
| matematyka | 72,5% | 50,1% | 22,4 pkt proc. |
| matematyka | 30,5% | 9,6% | 20,9 pkt proc. |
| geografia | 48,2% | 28,2% | 20,0 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 13,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „chemia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 37,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 8 osób w szkole A i 9 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.