Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach SPOŁECZNE JĘZYKOWE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ALBERTA EINSTEINA WOLNEGO STOWARZYSZENIA REGIONU OPOLSKIEGO W OPOLU i PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR VIII IM. ALEKSANDRA KAMIŃSKIEGO W OPOLU — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Opole | Zdawalność: 79,2%
📍 Opole | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 23 | 86,9% Me: 93% · σ: 16,6% · Mo: 93% | 804 | 8 | 169 | 89,7% Me: 93% · σ: 11,0% · Mo: 97% | 545 | 6 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 16 | 71,9% Me: 79% · σ: 21,7% · Mo: 78% | 1153 | 9 | 157 | 76,6% Me: 80% · σ: 17,3% · Mo: 90% | 744 | 5 |
| język angielski ustny (M) | 23 | 96,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 94 | 1 | 169 | 94,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 201 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 24 | 36,3% Me: 38% · σ: 10,9% · Mo: 42% | 4045 | 23 | 173 | 68,8% Me: 72% · σ: 14,1% · Mo: 72% | 514 | 3 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 5 | 9,2% Me: 3% · σ: 10,1% · Mo: 0% | 2155 | 18 | 76 | 47,4% Me: 52,5% · σ: 26,6% · Mo: 60% | 796 | 5 |
| język polski ustny (M) | 24 | 82,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 463 | 4 | 173 | 73,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1285 | 9 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 24 | 39,4% Me: 40% · σ: 18,2% · Mo: 52% | 3232 | 20 | 173 | 71,4% Me: 74% · σ: 17,7% · Mo: 62% | 646 | 6 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR VIII IM. ALEKSANDRA KAMIŃSKIEGO W OPOLU ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 79,2%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, SPOŁECZNE JĘZYKOWE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ALBERTA EINSTEINA WOLNEGO STOWARZYSZENIA REGIONU OPOLSKIEGO W OPOLU wypada lepiej w 2, a PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR VIII IM. ALEKSANDRA KAMIŃSKIEGO W OPOLU w 5.
| Przedmiot | SPOŁECZNE JĘZYKOWE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ALBERTA EINSTEINA WOLNEGO STOWARZYSZENIA REGIONU OPOLSKIEGO W OPOLU | PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR VIII IM. ALEKSANDRA KAMIŃSKIEGO W OPOLU | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 9,2% | 47,4% | 38,2 pkt proc. |
| język polski | 36,3% | 68,8% | 32,5 pkt proc. |
| matematyka | 39,4% | 71,4% | 32,0 pkt proc. |
| język polski | 82,5% | 73,3% | 9,1 pkt proc. |
| język angielski | 71,9% | 76,6% | 4,7 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 20,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 38,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 5 osób w szkole A i 76 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.