Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. KAZIMIERZA JAGIELLOŃCZYKA W ELBLĄGU czy TECHNIKUM WCHODZĄCE W SKŁAD ZESPOŁU SZKÓŁ MECHANICZNYCH W ELBLĄGU? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Elbląg | Zdawalność: 99,5%
📍 Elbląg | Zdawalność: 92,4%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 27 | 49,6% Me: 45% · σ: 23,8% · Mo: 33% | 281 | 1 | 13 | 23,4% Me: 20% · σ: 14,6% · Mo: 32% | 679 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 43 | 55,5% Me: 57% · σ: 17,2% · Mo: 45% | 424 | 1 | 15 | 36,1% Me: 33% · σ: 11,5% · Mo: 32% | 1268 | 6 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 12 | 32,5% Me: 30% · σ: 17,3% · Mo: 14% | 359 | 1 | 16 | 26% Me: 21% · σ: 15,8% · Mo: 16% | 445 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 203 | 93,1% Me: 95% · σ: 8,1% · Mo: 98% | 265 | 2 | 130 | 78,0% Me: 85% · σ: 20,1% · Mo: 93% | 1623 | 7 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 150 | 83,4% Me: 88% · σ: 13,9% · Mo: 97% | 312 | 2 | 107 | 68,1% Me: 72% · σ: 21,8% · Mo: 85% | 1527 | 7 |
| język angielski ustny (M) | 203 | 90,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 504 | 2 | 130 | 78,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1787 | 10 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 205 | 62,2% Me: 62% · σ: 10,9% · Mo: 60% | 1149 | 3 | 132 | 52,9% Me: 52,5% · σ: 15,0% · Mo: 52% | 2329 | 11 |
| język polski ustny (M) | 205 | 90,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 71 | 2 | 131 | 71,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1447 | 12 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 205 | 79,4% Me: 82% · σ: 17,0% · Mo: 98% | 290 | 1 | 132 | 55,5% Me: 54% · σ: 22,3% · Mo: 44% | 1636 | 7 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 105 | 50,0% Me: 50% · σ: 25,4% · Mo: 50% | 337 | 1 | 75 | 12,2% Me: 4% · σ: 18,4% · Mo: 0% | 1848 | 8 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. KAZIMIERZA JAGIELLOŃCZYKA W ELBLĄGU ma wyższą zdawalność ogólną (99,5% vs 92,4%).
Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. KAZIMIERZA JAGIELLOŃCZYKA W ELBLĄGU wypada lepiej w 10, a TECHNIKUM WCHODZĄCE W SKŁAD ZESPOŁU SZKÓŁ MECHANICZNYCH W ELBLĄGU w 0.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. KAZIMIERZA JAGIELLOŃCZYKA W ELBLĄGU | TECHNIKUM WCHODZĄCE W SKŁAD ZESPOŁU SZKÓŁ MECHANICZNYCH W ELBLĄGU | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 50,0% | 12,2% | 37,8 pkt proc. |
| fizyka | 49,6% | 23,4% | 26,2 pkt proc. |
| matematyka | 79,4% | 55,5% | 24,0 pkt proc. |
| geografia | 55,5% | 36,1% | 19,4 pkt proc. |
| język polski | 90,8% | 71,8% | 19,0 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 7,1 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 37,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 105 osób w szkole A i 75 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.