Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. KAZIMIERZA JAGIELLOŃCZYKA W ELBLĄGU czy I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM JULIUSZA SŁOWACKIEGO W ELBLĄGU? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA B (RSPO: 34415)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM JULIUSZA SŁOWACKIEGO W ELBLĄGU

📍 Elbląg | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 52 59,4% 🏆 Me: 59% · σ: 17,9% · Mo: 85% 214 1 60 49,4% Me: 49% · σ: 22,0% · Mo: 57% 491 2
chemia poziom rozszerzony (M) 28 67,1% 🏆 Me: 72% · σ: 19,8% · Mo: 83% 55 1 32 59,3% Me: 67% · σ: 22,7% · Mo: 28% 126 2
fizyka poziom rozszerzony (M) 27 49,6% 🏆 Me: 45% · σ: 23,8% · Mo: 33% 281 1 23 47,4% Me: 50% · σ: 20,5% · Mo: 27% 313 2
geografia poziom rozszerzony (M) 43 55,5% 🏆 Me: 57% · σ: 17,2% · Mo: 45% 424 1 42 43,4% Me: 40% · σ: 18,0% · Mo: 67% 881 5
historia poziom rozszerzony (M) 12 46,2% 🏆 Me: 52% · σ: 13,0% · Mo: 35% 645 1 11 33,9% Me: 27% · σ: 19,6% · Mo: 13% 969 2
informatyka poziom rozszerzony (M) 12 32,5% 🏆 Me: 30% · σ: 17,3% · Mo: 14% 359 1 6 22% Me: 19% · σ: 11,1% · Mo: -% 486 3
język angielski poziom podstawowy (M) 203 93,1% 🏆 Me: 95% · σ: 8,1% · Mo: 98% 265 2 200 90,3% Me: 93% · σ: 9,6% · Mo: 95% 501 3
język angielski poziom rozszerzony (M) 150 83,4% 🏆 Me: 88% · σ: 13,9% · Mo: 97% 312 2 174 77,4% Me: 82% · σ: 17,7% · Mo: 88% 697 3
język angielski ustny (M) 203 90,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 504 2 200 87,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 760 3
język polski poziom podstawowy (M) 205 62,2% 🏆 Me: 62% · σ: 10,9% · Mo: 60% 1149 3 200 58,5% Me: 58% · σ: 14,5% · Mo: 57% 1582 6
język polski poziom rozszerzony (M) 50 55,8% 🏆 Me: 54% · σ: 23,5% · Mo: 29% 463 3 32 44,4% Me: 49% · σ: 22,7% · Mo: 63% 924 4
język polski ustny (M) 205 90,8% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 71 2 200 85,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 310 4
matematyka poziom podstawowy (M) 205 79,4% 🏆 Me: 82% · σ: 17,0% · Mo: 98% 290 1 200 75,7% Me: 78% · σ: 17,4% · Mo: 96% 430 2
matematyka poziom rozszerzony (M) 105 50,0% 🏆 Me: 50% · σ: 25,4% · Mo: 50% 337 1 102 45,3% Me: 44% · σ: 25,2% · Mo: 36% 461 2

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM JULIUSZA SŁOWACKIEGO W ELBLĄGU ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 99,5%).

Spośród 14 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. KAZIMIERZA JAGIELLOŃCZYKA W ELBLĄGU wypada lepiej w 14, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM JULIUSZA SŁOWACKIEGO W ELBLĄGU w 0.

Największe różnice

Przedmiot II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. KAZIMIERZA JAGIELLOŃCZYKA W ELBLĄGU I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM JULIUSZA SŁOWACKIEGO W ELBLĄGU Różnica
historia 46,2% 33,9% 12,3 pkt proc.
geografia 55,5% 43,4% 12,1 pkt proc.
język polski 55,8% 44,4% 11,4 pkt proc.
informatyka 32,5% 22% 10,5 pkt proc.
biologia 59,4% 49,4% 10,0 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły B jest wyższa o 0,5 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „historia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 12,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 12 osób w szkole A i 11 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.