Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: UNIWERSYTECKIE XII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII I GEORGA DIETRICHÓW W OLSZTYNIE vs IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W OLSZTYNIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Olsztyn | Zdawalność: 100%
📍 Olsztyn | Zdawalność: 97,8%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 61 | 70,6% Me: 72% · σ: 13,6% · Mo: 72% | 51 | 1 | 57 | 42,4% Me: 42% · σ: 16,7% · Mo: 25% | 747 | 5 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 50 | 58,7% Me: 60% · σ: 20,1% · Mo: 50% | 132 | 1 | 33 | 31,2% Me: 30% · σ: 18,8% · Mo: 13% | 739 | 7 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 21 | 68,4% Me: 70% · σ: 20,7% · Mo: 40% | 55 | 1 | 31 | 43,5% Me: 43% · σ: 25,5% · Mo: 32% | 372 | 4 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 13 | 70,1% Me: 72% · σ: 11,0% · Mo: 77% | 112 | 1 | 54 | 51,1% Me: 52,5% · σ: 18,1% · Mo: 37% | 570 | 4 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 19 | 66,4% Me: 67% · σ: 21,7% · Mo: 82% | 136 | 2 | 14 | 52,1% Me: 54% · σ: 23,6% · Mo: 43% | 478 | 4 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 12 | 55,5% Me: 52% · σ: 21,4% · Mo: 46% | 86 | 1 | 17 | 43,2% Me: 46% · σ: 20,1% · Mo: 46% | 207 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 123 | 94,9% Me: 97% · σ: 4,6% · Mo: 97% | 154 | 2 | 184 | 91,2% Me: 93% · σ: 9,4% · Mo: 93% | 421 | 4 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 104 | 87,9% Me: 90% · σ: 10,4% · Mo: 88% | 142 | 2 | 174 | 81,0% Me: 85% · σ: 16,0% · Mo: 92% | 439 | 4 |
| język angielski ustny (M) | 122 | 94,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 199 | 1 | 182 | 85,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 946 | 5 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 124 | 77,4% Me: 77% · σ: 14,0% · Mo: 65% | 64 | 1 | 185 | 65,1% Me: 65% · σ: 12,7% · Mo: 68% | 842 | 5 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 22 | 58,3% Me: 54% · σ: 18,1% · Mo: 54% | 389 | 3 | 39 | 41,1% Me: 40% · σ: 23,7% · Mo: 3% | 1079 | 7 |
| język polski ustny (M) | 124 | 93,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 30 | 1 | 185 | 67,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2025 | 11 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 124 | 85,1% Me: 90% · σ: 16,9% · Mo: 100% | 131 | 1 | 185 | 68,4% Me: 70% · σ: 22,1% · Mo: 88% | 807 | 4 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 75 | 63,6% Me: 66% · σ: 19,7% · Mo: 58% | 90 | 1 | 90 | 39,7% Me: 38% · σ: 21,9% · Mo: 26% | 635 | 4 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 5 | 80,4% Me: 82% · σ: 7,5% · Mo: 82% | 23 | 1 | 12 | 54,3% Me: 49% · σ: 19,2% · Mo: 36% | 309 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
UNIWERSYTECKIE XII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII I GEORGA DIETRICHÓW W OLSZTYNIE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 97,8%).
Spośród 15 porównywalnych przedmiotów, UNIWERSYTECKIE XII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII I GEORGA DIETRICHÓW W OLSZTYNIE wypada lepiej w 15, a IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W OLSZTYNIE w 0.
| Przedmiot | UNIWERSYTECKIE XII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII I GEORGA DIETRICHÓW W OLSZTYNIE | IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W OLSZTYNIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| biologia | 70,6% | 42,4% | 28,2 pkt proc. |
| chemia | 58,7% | 31,2% | 27,5 pkt proc. |
| język polski | 93,8% | 67,1% | 26,7 pkt proc. |
| wiedza o społeczeństwie | 80,4% | 54,3% | 26,1 pkt proc. |
| fizyka | 68,4% | 43,5% | 24,8 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 2,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „biologia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 28,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 61 osób w szkole A i 57 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.