Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. AUGUSTA WITKOWSKIEGO W KRAKOWIE i LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ZAKONU PIJARÓW IM. KS. STANISŁAWA KONARSKIEGO — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Kraków | Zdawalność: 100%
📍 Kraków | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 83 | 75,9% Me: 78% · σ: 13,0% · Mo: 77% | 20 | 2 | 31 | 64,7% Me: 67% · σ: 18,0% · Mo: 77% | 127 | 6 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 90 | 69,8% Me: 75% · σ: 20,0% · Mo: 87% | 37 | 2 | 27 | 53,7% Me: 58% · σ: 21,6% · Mo: 62% | 204 | 12 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 42 | 76,8% Me: 80% · σ: 19,7% · Mo: 100% | 13 | 1 | 14 | 60,4% Me: 64% · σ: 24,7% · Mo: 63% | 132 | 12 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 9 | 78% Me: 77% · σ: 12,6% · Mo: 77% | 33 | 2 | 19 | 65,4% Me: 65% · σ: 15,6% · Mo: 53% | 192 | 16 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 52 | 80,4% Me: 88% · σ: 20,1% · Mo: 100% | 24 | 4 | 9 | 78,6% Me: 80% · σ: 9,9% · Mo: -% | 30 | 6 |
| historia sztuki poziom rozszerzony (M) | 5 | 71,6% Me: 65% · σ: 15,6% · Mo: -% | 12 | 6 | 9 | 61,6% Me: 62% · σ: 18,4% · Mo: 67% | 33 | 11 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 37 | 79,2% Me: 78% · σ: 19,7% · Mo: 100% | 4 | 2 | 5 | 65,2% Me: 74% · σ: 24,8% · Mo: -% | 34 | 3 |
| język angielski poziom dwujęzyczny (M) | 31 | 87,7% Me: 90% · σ: 8,7% · Mo: 92% | 18 | 1 | 6 | 78,3% Me: 78,5% · σ: 7,7% · Mo: 75% | 189 | 20 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 247 | 96,8% Me: 98% · σ: 4,3% · Mo: 98% | 38 | 2 | 123 | 91,2% Me: 93% · σ: 9,2% · Mo: 95% | 419 | 30 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 163 | 92,9% Me: 95% · σ: 6,9% · Mo: 97% | 22 | 1 | 103 | 82,3% Me: 88% · σ: 15,3% · Mo: 97% | 367 | 24 |
| język angielski ustny (M) | 247 | 98,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 26 | 4 | 123 | 92,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 355 | 25 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 252 | 79,0% Me: 82% · σ: 11,4% · Mo: 82% | 40 | 3 | 123 | 71,3% Me: 72% · σ: 13,2% · Mo: 63% | 311 | 23 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 43 | 70,5% Me: 71% · σ: 25,3% · Mo: 100% | 118 | 8 | 34 | 48,1% Me: 50% · σ: 30,1% · Mo: 3% | 765 | 39 |
| język polski ustny (M) | 252 | 82,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 437 | 16 | 123 | 81,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 493 | 19 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 252 | 93,8% Me: 98% · σ: 8,4% · Mo: 100% | 14 | 1 | 123 | 82,8% Me: 88% · σ: 15,5% · Mo: 98% | 178 | 17 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 191 | 75,8% Me: 78% · σ: 19,6% · Mo: 100% | 10 | 2 | 85 | 60,8% Me: 60% · σ: 20,5% · Mo: 56% | 124 | 13 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 21 | 83,3% Me: 88% · σ: 13,1% · Mo: 88% | 9 | 1 | 12 | 62,7% Me: 63% · σ: 19,3% · Mo: 58% | 178 | 17 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 17 porównywalnych przedmiotów, V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. AUGUSTA WITKOWSKIEGO W KRAKOWIE wypada lepiej w 17, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ZAKONU PIJARÓW IM. KS. STANISŁAWA KONARSKIEGO w 0.
| Przedmiot | V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. AUGUSTA WITKOWSKIEGO W KRAKOWIE | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ZAKONU PIJARÓW IM. KS. STANISŁAWA KONARSKIEGO | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 70,5% | 48,1% | 22,3 pkt proc. |
| wiedza o społeczeństwie | 83,3% | 62,7% | 20,7 pkt proc. |
| fizyka | 76,8% | 60,4% | 16,3 pkt proc. |
| chemia | 69,8% | 53,7% | 16,0 pkt proc. |
| matematyka | 75,8% | 60,8% | 15,0 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 22,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 43 osób w szkole A i 34 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.